Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

1,5 éves cicám hetek óta nem használja az almot. Ha ki tud menni, akkor a kertben, ha nem, a lakásban végzi el a dolgát. Hogyan szoktassam vissza?

Keress kérdéseket hasonló témákban: cica, alom, szobatisztaság

okt. 7. 12:23  Privát üzenet  

A válaszok

Pont ugyanilyen helyzetben még nem voltam, de hasonlóban igen.

A kertben jobban szeretik a cicák elvégezni a dolgukat, mint odabenn, ezt én is megfigyeltem.

A kertből, ahol el szokta végezni a dolgát, vagy ha nem is pont onnan, vigyél be homokot, földet. Persze, széthordja a lábán a homokszemeket, de ez remélhetőleg átmeneti állapot lesz. Hátha az ismerős közegbe belepisil és később lehet esetleg keverni alommal, majd váltani alomra.

Ez csak ötlet, de jobb mint a semmi.

Van egy öreg kinti cicám, aki nagyon nem akar bent lenni, de télen be szoktam erőszakkal vinni az alagsorba legalább éjszakára, vele jártam úgy, hogy a macskaalomba nem volt hajlandó, aztán vittem be neki homokot kb. onnan, ahol el szokta végezni a dolgát, azt használta.

Pár nappal később pedig ugyanabba az alomtálba rendes macskaalmot raktam, azóta nem megy mellé, kivéve, ha már sok kaki van benne.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont okt. 7. 12:42 Privát üzenet
Nehéz válaszolni, mert nem írtál a körülményekről. Régebben alomra járt? Történt valami pár hete? Mindig kijárós volt? Ivartalanított? Nem tüzel? Talán újfajta almot kapott? A kajája mellett van az alomtálca, vagy a lakásnak egy olyan pontján, ami forgalmas, és nem tud nyugodtan pisilni? A lakásban hova pisil? Mindig azonos helyre, vagy random?

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont okt. 7. 16:27 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kiscica kora óta ugyanazt a fedeles tálcát használja, ugyanolyan csomósodó alommal. A kölyök oltások beadása óta jár ki, de amíg kijárt addig is az almot használta, ivartalanítás után is. Interneten sokat olvastam az alom elhelyezéséről, méretéről,tisztításáról, stb. azzal minden rendben van. Semmi rendkívüli nem történt.

# 3/3Időpont okt. 8. 08:31 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan szoktassam rá a macskám, hogy használja a kaparófát?
Hogyan szoktassam le a kiscicát az ágyra pisilisről? Nemrég hoztuk el,8 hetes elmúlt, kezdetben nagyon jól használta az almot, de most már harmadik alkalommal pisilte le az...
15 éves húgom engedély nélkül felveszi a ruháim és használja a sminkjeim, parfümöm. Hogyan szoktassam le róla?
Hogy szoktassam hozzá, hogy használja?
Hogyan szoktassam rá a cicámat, hogy a kaparószőnyeget használja ne a fotel karfáját?
Vettem a kanárimnak csőrkoptatót. Kell nekik vagy fölöslegesen vettem meg? Ha kell akkor hogy szoktassam rá hogy használja? Vagy ezt más madárnak kell adni? Remélem nem

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!