Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 1,5 éves cicám hetek óta nem...

1,5 éves cicám hetek óta nem használja az almot. Ha ki tud menni, akkor a kertben, ha nem, a lakásban végzi el a dolgát. Hogyan szoktassam vissza?

Figyelt kérdés

2019. okt. 7. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Pont ugyanilyen helyzetben még nem voltam, de hasonlóban igen.

A kertben jobban szeretik a cicák elvégezni a dolgukat, mint odabenn, ezt én is megfigyeltem.

A kertből, ahol el szokta végezni a dolgát, vagy ha nem is pont onnan, vigyél be homokot, földet. Persze, széthordja a lábán a homokszemeket, de ez remélhetőleg átmeneti állapot lesz. Hátha az ismerős közegbe belepisil és később lehet esetleg keverni alommal, majd váltani alomra.

Ez csak ötlet, de jobb mint a semmi.

Van egy öreg kinti cicám, aki nagyon nem akar bent lenni, de télen be szoktam erőszakkal vinni az alagsorba legalább éjszakára, vele jártam úgy, hogy a macskaalomba nem volt hajlandó, aztán vittem be neki homokot kb. onnan, ahol el szokta végezni a dolgát, azt használta.

Pár nappal később pedig ugyanabba az alomtálba rendes macskaalmot raktam, azóta nem megy mellé, kivéve, ha már sok kaki van benne.

2019. okt. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nehéz válaszolni, mert nem írtál a körülményekről. Régebben alomra járt? Történt valami pár hete? Mindig kijárós volt? Ivartalanított? Nem tüzel? Talán újfajta almot kapott? A kajája mellett van az alomtálca, vagy a lakásnak egy olyan pontján, ami forgalmas, és nem tud nyugodtan pisilni? A lakásban hova pisil? Mindig azonos helyre, vagy random?
2019. okt. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kiscica kora óta ugyanazt a fedeles tálcát használja, ugyanolyan csomósodó alommal. A kölyök oltások beadása óta jár ki, de amíg kijárt addig is az almot használta, ivartalanítás után is. Interneten sokat olvastam az alom elhelyezéséről, méretéről,tisztításáról, stb. azzal minden rendben van. Semmi rendkívüli nem történt.
2019. okt. 8. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!