Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica és tűzhely nem veszélyes?

Cica és tűzhely nem veszélyes?

Figyelt kérdés
Lakásban élek, cicát tervezet örökbe fogadni. Átnéztem a lakást, mi lehet veszélyes. Lehet, hogy túl parázok, de az jutott eszembe, hogy a kerámialapos, érintős főzőlapot simán be tudná kapcsolni, ha már nagyobb és ráugrik. Elvileg kikapcsol magától, ha nincs rajta edény, tehát tüzet nem okoz. Viszont a cica megsérülhet. Van direkt erre való védő?
2019. okt. 8. 11:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Persze! Úgy hívják, hogy ajtó.... Be kell zárni a konyhaajtót vagy máshová a cicát, amikor egyedül hagyod otthon és akkor nem jelent veszélyt.
2019. okt. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%
(Egyébként a macska nem hlye, ha érzi, hogy valami fáj neki, akkor elugrik.)
2019. okt. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2: nem gondolom, hogy hülye, de azért nem erre szeretnék alapozni, hanem biztosra menni.

Meg ha így lenne, hogy nem értheti baj, mert okos, akkor nem is ütnének el macskákat.


1: nem szeretnék minden ajtót becsukni a lakásban, ezért gondoltam, hogy hátha van valami direkt erre kitalált fedő, akár gyerekbiztos valami, mert gondolom, az a cicát is védi

2019. okt. 8. 11:48
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kedves első, nyilván elugrik a macska, de addigra már jól megégette a talpát... Tudok ilyen esetről sajnos. És nem mindenkinek van ajtó a konyháján, ahogy nekünk sincs, viszont nekünk gáztűzhelyünk van. Elvileg úgy szokták megoldani, hogy az érintős részt letakarják valamivel (üvegtálca, vagy vágódeszka), esetleg kihúzod, hogy ne legyen áram alatt, ha megoldható!
2019. okt. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
4: Köszönöm, akkor nem én parázom túl, hanem tényleg előfordulhat ilyen.
2019. okt. 8. 11:55
 6/14 anonim ***** válasza:
Gyerekzár nincs rajta?
2019. okt. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
6: Küldesz képet, linket? Jelenleg nincs rajta semmi. De ahogy írtam, én is gondoltam, hogy valamilyen gyerekzár lenne jó. De még nem láttam ilyet sem. Nincs gyerek, de másnál sem láttam. Nem tudom, hogyan működik.
2019. okt. 8. 12:45
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező! A kerámialapos tűzhely csak akkor melegít, ha fémet tesznek rá. Gondolom, nem fémből van a macskád.
2019. okt. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

8as, az az indukciós amire te gondolsz. A kerámia melegít edény nélkül is.

Kérdező, küldj képet te a főzőlapról. A gyerekzár nem egy tárgy, hanem egy funkció. Általában egy kulcs az ikonja.

2019. okt. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9: Oké! Még nem láttam rajta. De majd megnézem a leírását.
2019. okt. 8. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!