Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Befogadtam egy cicát, lehet fürdeni?

KB 5 hetes, kukába volt bedobva, nagyon bolhás, tegnap voltunk állatorvosnál és befujta valamivel amitől elmennek a bolhák, ugrálnak is ki belőle, de tiszta bolha piszok ettől hogy szabaditsam meg? Lehet fürdeni, vagy lejön akkor a bolha irtó is róla?

Keress kérdéseket hasonló témákban: bolha, cica

okt. 8. 11:48  Privát üzenet  

A válaszok
1-2 nap múlva.

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont okt. 8. 11:54 Privát üzenet
Akkor igen ha meleg 22 cfok felett van a házban ,ott van bent 4 5 órát alapos törölgetés szárítás után meleg samponos vízben ... Amúgy megfázik stb elhal .

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont okt. 8. 11:55 Privát üzenet

2.-nak.

Nem is fogtad fel a kérdés lényegét!

A válasz 60%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont okt. 8. 11:59 Privát üzenet

Alapesetben (értsd: tiszta, bolha és élősködőmentes) akkor nem kell a macskákat fürdetni, tisztán tartják saját magukat.

A te esetedben érdemes párszor, mert a bolhapiszok elég makacs dolog, nehéz tőle megszabadulni. Hívd fel a dokit, tudakold meg mikor fürdetheted meg először a cicát, mert valószínűleg van egy bizonyos hatóideje annak a cuccnak amit ráfújt.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont okt. 8. 12:30 Privát üzenet
Ha az utolsó bolha is elpusztult benne, ajánlatos egy alapos de gyengéd cicasamponos fürdetés. Ez most azért kell, mert nagyon piszkos lehet, és mindenhová bebújik majd hamarosan a lakásban. Ha ezen túl vagytok, valószínűleg nem kell többet fürdetni, ő majd tisztálkodik önállóan a továbbiakban.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont okt. 8. 13:21 Privát üzenet
Még a férgességtől lehet tartani, meg esetleg, hogy adabszurdum megszaporodik. Már úgy értem, hogy már meg van csinálódva, aztán meglep titeket.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont okt. 8. 14:14 Privát üzenet

6-os a kérdésben szerepel, hogy kb 5 hetes!

Jól írták az előző válaszadók, pár napot érdemes várni, de utána meg lehet fürdetni.

Amúgy az 5 hetes az még nagyon picike! Tud enni rendesen?

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont okt. 9. 16:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem igazán eszik magától

# 8/9Időpont okt. 10. 17:49 Privát üzenet
Orvos nézze meg , 8 hetesig anyatej kell neki vagy pótszer . NEM TEHENTEJ SEM HÚSOK stb , orvos nézze meg stb .

A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont okt. 10. 20:49 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
3hete befogadtam 1 cicát. Kóbornak véltem. Élből doki. Be chippeltetem oltattam, féregtelenítve, bolha irtva. És mi történik?
Van egy kb 4 hetes kiscicam amit befogadtam.6 napja van nalam. Hetfon elvittem allatorvoshoz mert nem kakilt, kapott fereghajto pasztat de meg mindig semmi ez normalis?
Ha az utcáról befogadtam egy kb 3-4 hónapos kiscicát, majd jelentkezik érte az előző gazdája, köteles vagyok odaadni?
Befogadtam egy cicát ma egy ismerösöm almábol.3honapos, de nem értek hozzá, most értünk haza. Mi kell neki?
Befogadtam a jofogásrol egy 8 hetes cicát. Meddig tarsam bent? Kinti bentinek akarom.
A fél éves kislány cicám nagyon megharagudott, amiért befogadtam egy mentett másfél éves nőstényt. Hogyan szoktathatnám össze őket?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!