Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lenne a jobb megoldás?

Mi lenne a jobb megoldás?

Figyelt kérdés

Szilveszter környékén szeretnénk a barátommal 3 napra (2 éjszaka) elutazni egy kis kikapcsolódásra, de nem tudom, hogy mi legyen addig a cicámmal. Panzióba nem szeretném adni arra az időre, szóval 2 megoldás marad: vagy otthon marad, és keresek valami ismerőst, aki legalább napi egyszer enni ad neki stb., vagy magunkkal visszük egy állatbarát szállodába. Ha otthon maradna, akkor nem zökkenteném ki a megszokott környezetéből, de halálra aggódnám magam. (Volt már ilyen egyszer, amikor szintén 2 éjszakát nem voltunk otthon, de akkor reggel-este tudott egy ismerősünk menni, hogy enni-inni adjon, kitakarítsa az almot és játsszon vele egy kicsit. De én végig aggódtam, nem tudtam megnyugodni és tartottam tőle, hogy hogy viseli, hogy egyedül van, amikor utál egyedül lenni.) Viszont nem tudom, hogy hogy reagálna rá, ha velünk jönne (belföldre mennénk, maximum 2 órás lenne az út), és kiszakítanám az ismert környezetből, de velünk lehetne.

Mit tegyek? Bármilyen tanácsot szívesen fogadok! (A cica nem fél a tűzijáték/petárda hangoktól, tehát az nem viselné meg otthon).

Köszönöm. 22/L



2019. okt. 9. 09:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha napi egyszer átmegy valaki etetni, takarítani, az elég. Ilyen rövid időre én nem szakítanám ki a megszokottból.

Unatkozni fog, persze, de még mindig ez a kisebbik rossz. :)

2019. okt. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én is emiatt gondolkodok rajta ennyire. December 30-án terveznénk menni és január 1-jén visszajönni. De előtte (27-28-án) meg haza szeretnénk menni a szüleimhez (másik városban laknak), és akkor is egyedül lenne, és nem akarom, hogy túl sokat legyen egyedül. De igen, kiszakítani sem akarom a megszokott dolgokból. :/ Nem tudom mi lenne a jó megoldás.
2019. okt. 9. 09:51
 3/17 A kérdező kommentje:
Meg nem tudom, hogy tudnánk-e úgy embert szerezni, aki eteti abban az időszakban, hiszen mindenkinek programjai vannak szilveszter környékén.
2019. okt. 9. 09:52
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor meg szoktam kérni vagy anyut vagy tesómat, hogy napi 1x ugorjanak be megetetni őket. Sosem volt baj belőle, szerintem jobb, mint magaddal rángatni.
2019. okt. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A szüleim egy másik városban vannak, a barátom szüleire pedig ebben sajnos nem nagyon lehet számítani. :/

Nem tudom mit csináljak. :/

2019. okt. 9. 10:05
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

Léteznek házhoz járó cicaszitterek, hasonló árakon, mint a panziók.


Van olyan cica, akit nem zavar a környezetváltozás, akkor vidd nyugodtan, én a sajátjainkból indultam ki. Egyszer vittük el, mikor még egy volt, így két napra baràtokhoz, a két nap alatt nem evett nem ivott csak gubbasztott az egyik szekrény mélyén, egyszer pisilt, mikor erővel az alomba tuszkoltam. Ennyi.

A masik macskánk meg már akkor kiborul, ha meglátja a hordozót. :)

Szóval én nem tenném ki az utazásnak őket, ha nem muszáj, de ha a te cicád véletlenül épp élvezi, akkor hajrá.


Esetleg teszteld le, ugorj le valamelyik hétvégén a szüleidhez vele, csak egyeztessétek le, hogy cicásítsák a lakást addigra, nehogy ijedtében meglépjen. Meglàtod majd, hogy reagál rá.

2019. okt. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Hol lehetne megbízható cicaszittert találni?

Fogalmam sincs, hogy hogy viselné, sajnos én is attól tartok, hogy annyira összezavarom szegényt, hogy csak rossz lesz neki, ha elviszem. :/ De azt se akarom, hogy ne figyeljen rá rendesen senki, míg nem vagyok otthon.

Anyukáméktól 4 órányira lakom,egy olyan hosszú útnak nem tenném ki, maximum 2 órát vállalnék be, azért sem akarunk messzire menni Szilveszterkor.

2019. okt. 9. 10:18
 8/17 anonim ***** válasza:

Hol laksz? Arról nem írtál. :)

Pesten pl ott a LocalCat, ök az egyik legnagyobb ilyen cég.

2019. okt. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Székesfehérváron.

Itt sajnos nem találtam a LocalCat-hez hasonlót. :/

2019. okt. 9. 10:34
 10/17 anonim ***** válasza:
Nincs olyan facebook csoport, hogy székesfehérvári cicások? Ott lenne érdemes megkérdezni, tud-e valaki cicaszittert. A szegedi cicás csoportban pl. rendszeresen látok ilyet. A lány külön nem hirdeti magát, de egyik ember ajánlja tovább a másiknak. Minden látogatáskor fotót készít a cicáról és elküldi a gazdinak, megírja, hogy rendben van-e minden.
2019. okt. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!