Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni a macskák...

Mit lehet tenni a macskák szomszédokra káros hatásai miatt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Aki odavisz egy macskát magához (kinti macskára értem csak) ivarosan szabadon engedi, részéről le van tudva.


Na de. A macska átmegy persze a szomszédokhoz is, arra persze nem gondolnak hogy ott levadássza az éppen fészekhagyó kismadarakat, ráfekszik a veteményesre és virágokra, a kandúr macska folyton levizeli a házat kocsit egyebeket, nincsenek oltva és akkor az évi többszöri párzási nyávogásról nem is írtam.


Szóval ez nem magánügy egyáltalán. Szóval ki mit tesz a macskák áldásos hatásai ellen?


Néhány év és ott megtriplázódik a macskák száma és akkor már persze nincs gazdája.


2019. okt. 13. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
Magánügy....
2019. okt. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Azt, hogy a gazda köteles az állatát a telken belül tartani.
2019. okt. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A homokozóba piszkítást is kihagytam, ami bélférgeket hordozhat, de biztos lesz még pár ami eszembe jut.
2019. okt. 13. 21:30
 4/13 A kérdező kommentje:

Tudjuk, de hírből sem ismerek olyat aki megoldja hogy saját telkén belül maradjon.

Minden állatot szeretek, de amelyik nekem kárt okoz azzal akármit csinálhatok ezek szerint.

2019. okt. 13. 21:34
 5/13 anonim ***** válasza:
15%
Petárda!
2019. okt. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Érdekes én képes vagyok a saját telkemen tartani mindkét macskámat...
2019. okt. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Esetleg hangriasztót is ki leheten próbálni. Vannak külön erre a célra.
2019. okt. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nézd, mindent természetesen nem lehet kiküszöbölni egy kinti macseknál, vagy csak nagyon ritka esetben, de azért sokat lehet tenni azzal, hogy neveljük, rendre szoktatjuk, ivartalaníttatjuk és rendszeresen oltatjuk, ill ápoljuk. Nem csak a szomszédok,ez a macskánk érdeke is. A kis korától alomhoz szoktatott macsek hazajár a megszokott helyére és ritkán végzi a dolgát mások udvarába. Az időben ivartalanított macska nem jelöl sem otthon, sem másutt, a vizelete is jóval gyengébb . Egy rendezett selymes szőrzetű egészséges cicától általában nem idegenkednek az emberek és kevésbé tartanak az esetleges fertőzéstől, továbbá nem párzik és nem nyivákol. Sajnos a madárkérdés náluk is megoldatlan, a madárriasztó csengőt nem viselik el az tuti és az egyéb riasztók hatása is kérdéses( ha nagyon menni akar akkor megy, ez a többségükre igaz) . Tisztában vagyok vele, hogy amiket felsoroltam, nem 100%-biztonságú dolgok de ha legalább ennyit megtenne mindenki akkor kevesebb gondot jelentenének a környezetükre a kinti cicók.
2019. okt. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
A macskaszart átdobom nekik kezdetnek,most itt tartok, utána már lassan esedékes lesz egy beszélgetés is a "kedves" szomszéddal. Ha nem tesz semmit akkor befogom és elviszem. Nem érdekel senki véleménye. A kutyámat hiába féregtelenítem ha a macska folyton odaszarik és előfordul,hogy megeszi. Arról nem beszélve,hogy felmászik mindenhova semmit sem lehet kint hagyni a teraszon se. Oltás,ivartalanítás szintén nincs...nem kell eltűrni.Én se szaratom oda a kutyát.
2019. okt. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

8as én a szomszéd vagyis a szenvedő alany vagyok, az hogy a macskát hogy nevelje meg a gazda, nem feladatom, de nem is érdekelné a véleményem.

Amíg kicsi bent van, aztán kirakják az utcára "nem az enyém" táblával, aztán mindenki viselje el.

Lassan én is ott tartok hogy nem érdekel senki véleménye, nem vagyok köteles eltűrni a macskát, az én véleményem se érdekelte amikor idehozta.

2019. okt. 17. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!