Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen húsféléket adhatok a...

Milyen húsféléket adhatok a cicámnak, honnan szerezzem be és nyersen vagy főzve adjam?

Figyelt kérdés
Úgy értem "alkatrészeket", pl csirkeszívet ehet?
2019. okt. 14. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Disznó az, amit semmilyen formában nem ehet nyersen. Csirkét, marhát, halat, belsőséget nyugodtan, csirkéből a csontos részeket érdemes mellőzni, mivel többségeben szilánkosra törnek a csontok.

Ha úgy döntesz, megfőzöd, akkor fűszerek nélkül tedd.

Nyersen nyilván az a legjobb, ha frissen kapja, én mélyhűtőzött husit is adtam már nekik, szobahőmérsékleten és persze alaposan átmosva.

2019. okt. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én forrázva vagy pár percig főzve adom, így nem lesz férges. Csak sózom a vizet mintha leves lenne, amit megiszik a husival vagy jó nekem is alaplének. A csontokat még kiszedem, mert elég kicsi a cicám.

Csirke szív-máj vagy egy láb-szárny kombó is jó.

Csirke mellcsont. Van rajta a hosszú fehér háromágú porc, azt mindenképp kockázd bele.

Farhát. A kacsa és liba nagyon zsíros, a hájat lopd el tepertőnek, amit amúgy pár kockát szintén ehet! :)

Marha máj. Nyersen is imádják, de én még nem merem.

Marha darálék fűszermentes fasírtnak (semmi hagyma meg ilyenek!!!)

Halak. Nem sózott, szálkamentes, nem füstölt. A belsőségből ne egyen, sokszor tele van piros férgekkel! Az uszony, kopoltyú szúrós, átszúrhatja a beleit, száját és mérgező!

Nyak. Adj neki klopfolóval vagy csontozd ki, ha nem tudja megenni.

Disznót ne adj neki!

Nyúl, vadak mehetnek.


Van olyan, hogy barf típusú állateledel bolt (nyers etetés). Ott tudnak neked csontos húst is darálni finomra, mert pl. lábszárcsontot hentes nem darál, pedig a kutyák imádják.

2019. okt. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2019. okt. 14. 16:35
 4/10 anonim ***** válasza:

A csontos-lábas főzővízből szép rezgős kocsonya lesz. Imádja úgy hidegen! :D :D Zúza, pacal az én konyhámba be se jön, így nem tudom, hogy eheti-e.

Mozzarella, tojásfehérje nasinak, melegben az unalmas víz mellé kígyóubi.

Ízesíteni, sűríteni krumpli, répa, rizs is mehet, de a cica húsevő!

2019. okt. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

"kígyóubit" megeszi a macskád? Nem való neki, de minden állatnak van ilyen defejtje... A nyera krumlihéját az egyik mindig ellopta... Zöldség nem való nekik.


Disznóhúst ehet a macska, de csakis főzve, vagy forrázva, mert álveszettséget kaphat tőlük, ami ritja, de veszélyes.


Szívet is ehet, májat is. Csontokkal, mint írták kell vigyázni.

És mindenképoen SÓ ÉS FŰSZERMENTESEN. Nem sózzuk az állatnak és nem adunk nekik sótott ételt.


Tojást is ehetnek, már amelyik megeszi és nem csak a fehérjét. Nyersen nem. Nem ezen kell őmet tartani, de amelyik megeszi, néha kaphat.

2019. okt. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Néztem a farkaskonyhát. Nagyon jó sok mindent be tudnék szerezni onnan. Plusz hentestől még pár dolog.

Mondjuk fele-fele táp és ilyen húsok? Vagy 2/3 táp és 1/3 hús?

A macskáknak való 100% húskonzervek mennyire érnek a nyomába az ilyen farkaskonyhás és/vagy hentestől származó húsoknak?

2019. okt. 15. 10:32
 7/10 anonim ***** válasza:

A felét meg a harmadát felejtsd el, tönkrevágod vele a macska emésztését, teljesen más a kettő.

Ha nyersetetést csinálsz, akkor csinálj csak azt (de nézz utána alaposan, hogy a megfelelő tápanyagokat, vitaminokat megkapja a cica). Ha a táp a fő eledel, akkor a husik maradjanak meg jutalomfalat szintjén, azaz kaphat időnként, fog neki örülni, de ne mindennapos legyen.

2019. okt. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Kösz a lepontozást. Amúgy simán ehet disznót, ha hőkezeli (forrázza, főzi), mert amiatt a veszéycles, halálos betegség miatt nem ajánlott, ha kiderül, azonnal el is altatják az állatot.


Meg miért ne lehetne, inkább a sózott ételk, csontok, meg a "kigyóubi", répa nem való a cicának.

2019. okt. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8 ki pontozott le? Én nem látok se nálad se másnál százalékokat. :D

Amúgy én írtam az első választ pl, és én is azt írtam, hogy nem kaphat semmilyen formában NYERSEN, a főtt husival senki nem vitatkozott. :)

2019. okt. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Forrázva Sem ehet disznót. Nyersen sem. Semmilyen részét. Rendesen megfőzve, alaposan megfőzve igen.


Kérdező, hol láttál te 100% húskonzervet?

2019. okt. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!