Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Felnőtt kutya mellé kiscica?

Felnőtt kutya mellé kiscica?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves ír szetterem, de már régóta szeretnék cicát is. Lakásban lakunk, a cica is benti lenne. Ha pár éven belül kertesbe költöznénk egy kinti kifutót építenék neki, de alapjáraton bent tartanám.


Szerintetek megoldható lenne az összeszoktatás? A kutyám nem utálja a macskákat, volt, hogy a mezőn felbukkant egy, őt mondjuk megkergette, de mikor ráfújt, akkor megijedt, nem bántotta, max ugatott rá.

De ezek a macskák alapból támadóan, félve álltak hozzá, nem tudom egy barátságos kicsihez mit szólna.

Másik kérdés: a modern sziámi, illetve az orientális rövidszőrű a kedvenc fajtáim. Tudtok ajánlani megbízható tenyésztőket akik törzskönyvvel adják a kölyköket? Esetleg fb csoportokat a témában?


Egyelőre még csak elméleti a kérdés, de a jövőben gondolkodok egy macskán, persze ha nem túl kockázatos kutya mellé...


2019. okt. 15. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán összeszoktathatók, kiscicával pláne!
2019. okt. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy jó ötlet.


Először vigyétek sokszor macska közelébe.

Nézzétek, hogy viselkedik.

A miénk nem szokta meg sajnos.

2019. okt. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a legtöbb macska akivel eddig találkoztunk már alapból "prédaként" viselkedett, menekült, félt, és ezzel pont ezt erősítették benne.

De igazad van, jó lenne előtte próbálkozni, mondjuk kutyabarát cicákkal. Gondolom a kölyökmacska meg tudná szokni, de kockáztatni sem szeretnék. Na meg lehet a tenyésztő sem adna el felnőtt kutya mellé.

2019. okt. 15. 19:48
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy a legtöbb kutya összeszokik a család macskájával és elfogadja, az idegen macskát viszont kergeti. Ezért én nem látom igazából megoldásnak az idegen macskákkal való szoktatást.

Nekem volt ír szetterem, és minden további nélkül összeszokott új macskákkal. Sőt, a német juhászom is. Egyszerűen megmutattam neki a macskát, és rászóltam, hogy nem kergetjük. Hamar megtanulták. A macskát sokkal nehezebb a kutyához szoktatni, főleg, ha már felnőtt macska, idő kell, amíg rájön, hogy a kutya nem bántja. Kismacskával viszont ez gyorsan ment, pár nap múlva már együtt aludt a kutyával.

2019. okt. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Hmm, ebben lehet valami. Olyan családot ismerek ahol felnőtt cicákhoz ment kölyök kutya, de gondolom sok minden függ a kutyától, a macskától is... hát, nehéz ügy :D tapasztalatok vagy saját sztorik jöhetnek azért, meg ha van jó tenyésztő akit ismertek!
2019. okt. 15. 20:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nagy volt már a kutyám, amikor hazahoztam 2 kiscicát az utcáról. Fokozatosan lettek összeszoktatva (na nem a kutya miatt), mert valahányszor meglátták a kutyát, mindkettő vécékefe nagyságúvá puffadt és fújtak. :D


Minden nap többször összeengedtem őket, és minden nap 2 centivel közelebb mentek a kutyához. Én ismerem a saját kutyám, biztos voltam benne, hogy nem bántja őket. Ha te is biztos vagy benne, akkor bármilyen macsekkal össze lehet szoktatni.

2019. okt. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én idős kutyus mellé hoztam haza utcáról talált kiscicát. A kicsi az első találkozásnál pofátlanul rámászott a kutyesz fejére, majd legurult róla és hanyatt fekve pofozgatta játékosan a kutyus nóziját. Persze a drága kiskutyám csak nézett rám, hogy most mi történik.

Bezzeg amikor másik kiscica, illetve később kölyökkutya került az akkor már felnőtt cica mellé totál ki volt akadva, rögtön rendezgette, terelgette őket, hogy meg ne próbálkozzanak elvenni a trónját:D De végül barátok lettek.

2019. okt. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 monyákos tuba válasza:

Simán összeszoknának! Nem is lehet kérdés.


Még egy degut és kaméleont el tudnék képzelni a kis csapatba.

2019. okt. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!