Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska láb és medence törés...

A macska láb és medence törés után fog valaha teljes életet élni?

Figyelt kérdés

A kinti macskámat elütötte egy autó.

Szilánkosra tört az egyik lába és medencéje is eltört.

Az állatorvos már másnap meg is műtőtte, azt mondta, hogy teljes életet tud élni ez után.


A macskát azóta bent tartottuk, nem engedtük a testvére közelébe, nehogy összetörje játék közben vagy ilyesmi.

Az orvos is ezt tanácsolta.

Ez olyan 12 napja történt, de a macska állandóan ki vágyik, mihelyst nyitom az ajtót már oson is, hiába van két hete bent, nem képes megszokni ezt. A macskám depressziós kb, kedvetlen, hol baromi sokat eszik, hol szinte alig.

Most is vissza behoztam, aztán úgy nyávogott, hogy szerintem a falu másik végén is hallották.


Kb 2 napja elkezdtük felügyelettel kiengedni, néztük mit csinál, hogy boldogul, de eléggé érdekes lett. A doki mondjuk azt mondta, 10 nap múlva nyugodtan kiengedhetem rendesen, ha kinti, de én ezt nem mertem megtenni, mivel látom, hogy a macska kb életképtelen.


Továbbra is sántikálva, látszik, hogy nehezen jár, és a személyisége is teljesen megváltozott.

Egy nagyon játékos cica volt, de most már még a kedvenc játékaira is morog, mikor játszani próbálok vele, mondjuk minket szerencsére nem karmolt illetve támadott meg.

Mikor kiengedjük is kb 75%-ban csak fekszik és bámul.

Ha meg megpróbáljuk bevinni csak nyávog és nyávog.

És kb egész nap a bejárati ajtót bámulja, keresve az alkalmat, hogy kiszökjön. Semmivel nem lehet lekötni, sem játékkal, semmivel.

A simogatást általában engedi, dorombol fel is mászik ránk, mivel bújos a macska, de azt sem mindig.

Ráadásul a másik macskámmal, mióta mindkettő ivartalanítva lett (7 hónapos nőstények), kifejezetten rühellik illetve kerülik egymást, nem egyszer megpróbált rátámadni most is, mikor kiengedtem. Holott eddig egymás nélkül 2 lépést nem tettek.

A kis beteg morog rá, akkor a másik elszalad, a másik pedig támadó állásban figyeli állandóan a beteg cicát és azt az alkalmat várja, mikor nem figyelünk oda, hogy mikor essen neki.

Eltelt a 10 nap, amit a doki mondott, de nem veszek észre hatalmas javulást, plusz teljesen átalakult a macska személyisége.


Meg valahogy hiányzik ebből a cicából a kezdetek óta a félelem érzet. A másiknak eszébe nem jutna kimenni egy kocsi elé, vagy ilyesmi. Ha már meghallja egy motor hangját akkor szalad el.


Mit csináljak szerintetek? Tanácstalan vagyok. Benti tartás kizárt, mert a macska utál bent lenni. A másik szeret, sokat is van bent, de ez nem tűri a bezártságot.


Mit tegyek? Kezdek belefáradni ebbe, és nem akarom azt, hogy a cicának is az élete egy szenvedés legyen.

Mert szenved, ha nem mehet ki, szendvedni fog megint kint, ha valami baleset éri, esetleg a másik cicám neki megy ...stb



2019. okt. 16. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
12 nap alatt ne várj csodát egy ilyen komoly sérülésből és műtétből. Ahogy az embernél, úgy az állatnál is sok hét és sok hónap kell a teljes felépüléshez. Fel fog épülni, legyél vele türelmes!
2019. okt. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én csinálnék egy nagyobb kennelt a kertbe. Nézz ötleteket hozzá, viszonylag olcsón is ki lehet hozni házilag.

A kennelbe lehet fa is, amiről nem tud kimászni és berendezheted növényekkel, bújókkal és kis alvó részekkel.

Akár közvetlenül a ház fala mellé is lehet építeni és akkor alapból kevesebb anyag kell+macskaajtóval osszetudod kötni.

Így lehet kint is, amikor kedve tartja, de teljes biztonságban.

Tudom, hogy nem ad akkora szabadságot, de öngyilkosság lenne kimennie félelem érzet nélkül, bicegve. Főleg ha olyan környék, ahol elüthetik.

Nézz kennel ötleteket, nem olyan szörnyű, külföldön elég elterjedt a fajtatiszta cicáknál. Szoktak szeretni a cicák.

2019. okt. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hol lehet venni ilyen kennelt gyárilag?

Én sajnos nem vagyok ilyen kézügyességi munkákban zseni, meg igazából időm sem nagyon van rá.

2019. okt. 16. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!