Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska almot hogy takaritsam...

A macska almot hogy takaritsam? Hány kakilásonként cserélem? Hova öntsem a macska almát?

Figyelt kérdés

2019. okt. 17. 01:30
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Egyszerűen kilapátolod a piszkot belőle. Célszerű ilyen lyukacsos lapátot venni, arra rávenni a "hurkát", majd rázogatni, hogy az amúgy még jó alom visszahulljon. Vizeletnél nem kell, össze áll egy csomóba.


Mennyi időnként kell takarítani? Ez igazából macska és/vagy emberi igény (és orr) kérdése. Volt olyan macskám, aki képes volt harmadnap is a takarítatlan alomban intézni a dolgát, de volt olyan is, amelyik egy kis pisike után már az alom közelébe sem volt hajlandó menni. És volt még kettő, akik a középutat járták: 2-3 hurka után már nem akarták a következőt is a meglévőek mellé nyomni.


Én azt ajánlom, hogy ahogy észre veszed, hogy füstölög az alom, menj és kapard ki. Mindkettőtök számára jobb úgy.


Hova öntsd? Gondolom a használtat. Nálunk kezdetben zöldséges/pékárus zacskók, reklámtáskák voltak erre a nemes célra befogva. Később pelenka kuka. Egy illatosított zacsi bele, bizti ami bizti, és beleszortuk az almot. Az erkélyen tartottuk a kukát, attól függetlenül, hogy tényleg semmit nem engedett ki. Ezt szerdánként űrítettük a többi kukával.


Engem is elkapott az öko-nátha*, ma már nem tudom, hogy oldanám meg... Valószínűleg papírba szedném és csomagolnám a fincsit, ha panelosok lennénk. Csakhogy ilyen tanács is legyen.


(*Ilyen csúnyán írtam, de ettől függetlenül szükséges is és jó is. Remélem több környezetbarát(abb) ötlet is érkezik majd ide.)

2019. okt. 17. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Nem vagyok nagy macska szakértő, mert csak átmenetileg volt egy talált cicánk, amíg nem találtunk neki gazdit. Egy nagy műanyag lavórba öntöttünk neki almot. Nagyon ügyesen használta az első perctől fogva. Én mindig kilapátoltam rögtön, ha találtam benne valamit, mert a cicus nagyon "tisztaság mániás" volt, állandóan kaparászta és takargatja a produktumot, amíg érezte a szagát. Így az alom szinte mindig tiszta volt, csak pótolni kellett, ahogy fogy. Heti egy zsákkal így is elfogyott. Használt zsömlés zacsiba raktam, és kidobtam a szemetesbe. Nem lehetett érezni a szagát.

Rendes fedeles macska wc-nél lehet, hogy más a helyzet, lehet, hogy azt nem kapargatta volna annyit, mert az zártabb, mint egy sima lavór. És a macska wc-t macerásabb is mindig szétnyitni, meg nem is látszik nagyon, hogy van-e már benne valami. Szóval, majd kialakul, ne aggódj! Magadtól rá fogsz jönni, hogy nektek mi a legjobb. Az egész almot pedig nem, vagy nagyon ritkán kell kicserélni, ha rendszeresen kiszeded belőle a produktumot.

2019. okt. 17. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Nekem hatalmas macskám van, hatalmas alommal. Két hetente teljesen kiürítem az almot, melegvizes mosószeres vízzel átmosom az alomtálcát meg a szitalapátot is, és felöntöm friss egyszerű olcsó lidl alommal.

A következő két hétig minden nap este kiszedem a szitalapáttal a kakit és nagyjából a pisit. Ha úgy látom, hogy nagyon fogy az alomból, akkor kicsi újat öntök hozzá.

2019. okt. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Reggel-este átlapátolom, kiszedem a gombócokat, kakikat. Hetente az egész kuka és domestossal kimosom. A kis lapátot minden almozáskor kimosom domestossal. Az almot kis zacsiba gyűjtöm és kuka.
2019. okt. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

Én minden este kiszedem belőle a kakit és a pisit, direkt csomósodó almot veszek, így egyszerűbb. Lehet kapni mindenhol (akár Teso vagy Auchan, de állatos boltokban is) almoslapátot.

Bezacskózom, aztán kidobom a kukába.


Hetente 1x szoktam az egészet cserélni, akkor kimosom, kifertőtlenítem az almostálat.

2019. okt. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%

A pisit, kakit minden nap kilapátolom egy kis zacsiba.

Teljes alomcsere hetente maximum 10 naponta van: az alom mindenestül bele egy szemeteszsákba.

Az alom tálcát ilyenkor mosom és fertőtlenítem ha tiszta bele az új alom (én meg szoktam kifejezetten erre való púderből minimális mennyiséget szórni) és ennyi.

Az alom előtt van nekik egy kis szőnyeg, lábtörlő szerűség az esetlegesen kipotyogó alom miatt amit minden takarításnál kiporszívózok és ha úgy látom ki is mosom.

2019. okt. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%

Mi esténként szedjük ki a csomagot, amikor amúgy is kivinnénk a szemeteszsákot. Ha nagyon büdit tojt napközben, akkor kis zacskóba szedjük, és az udvari kukába rakjuk. Lyukas alomlapáttal szedjük.

Heti egyszer szoktunk almot cserélni, a kisasszony ugyanis ezt szereti, mivel pénteken van kukanap, csütörtök este cseréljük ki. Ilyenkor az egészet egy szemeteszacskóba öntjük, az alomtálcát meg fertőtlenítve, jól kiöblítve töltjük újra. Mi a Fressnapfban vesszük az almot, Fit+Fun a neve, nekünk az vált be.

2019. okt. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért lett mindenki lepontozva??
2019. okt. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!