Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg unalmasak a barna/szür...

Tényleg unalmasak a barna/szürke cirmos cicák?

Figyelt kérdés
Egy barátommal beszélgettünk, mondtam, hogy az kóbor cica a pincénkbe szült. Mondja, juuuuj, milyenek?? Mondom, hogy barna és sötét cirmosok, 4-en vannak. Erre mondja, jaj, azok már unalmasak.
2019. okt. 19. 13:39
1 2
 1/12 anonim válasza:
85%
hát, olyan, mint egy vadmacska, nekem most ez tetszik, pedig nem szeretem a macskákat
2019. okt. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

A szürke cirmos "közönséges" macskák a legbarátságosabbak közé tartoznak, és saját tapasztalattal igazolhatom is ezt a cikket:

[link]

2019. okt. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
szerintem a színére mondta, hogy unalmasak, nem? :) sok cica születik ilyen színnel, lehet, hogy valakinek már unalmas ez a szín.
2019. okt. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Csak azért mert az az "eredeti" macska szín. Pl az európai vadmacskának is ilyen színe van. Az állatot ez a színezet segíti leginkább a vadonban való életben maradáshoz, könnyen és jól örökíti a macska (nem vagyok nagyon tájékozott a genetikában, de azt hiszem domináns)

Ergo egy ilyen színű macska nagyobb eséllyel lesz jó túlélő egy félig falusi félig erdős, mezős helyen mint más. (Városi környezetben ez teljesen más, illetve ezeknek nem sok létjogosultsága van már, hiszen a felelős állattartó nem hagyja szabadon kószálni a macskáját hogy elüsse egy autó, felegye a mérgen, elvigye a róka, kutya stb....)

Belőlük van a legtöbb (nem véletlenül) valószínűleg ezért mondta.

2019. okt. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

úgy érthette: "közönségesek" "átlagosak"


nem feltétlen úgy hogy unalmas beszélgetőpartnerek :D

2019. okt. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Maximum a színe.

Na de aki ismeri és szereti a macskákat, az legutolsó sorban a színét fogja nézni, ha valakinek ez a fontos, akkor vegyen egy darab műszőrmét, szögelje ki a falra, és nézegesse.

2019. okt. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Én nem találom őket unalmasnak, akármilyen színű a bundájuk. :)

Nekem jelenleg fekete kandúrom van elég vad természettel megáldva.Sokan meg a fekete macskákat tartják unalmas színűnek.Én imádom, mert tud kedves és barátságos is lenni.Ez kárpótol a vadabbik énje miatt.

2019. okt. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, a színükre mondta.

Ezek szerint tényleg ilyen sok cirmos cica születik?

És akkor melyik szín a ritkább?

2019. okt. 19. 15:20
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan, mintha azt mondaná a barna hajú emberek már unalmasak. Ennek mennyi értelme van?
2019. okt. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kioktatásnak szánom a következő soraimat, csak leírom a nyilvánvalót.


Igen, „unalmasak”, és úgy értette ahogy. Többnyire ez a szín/minta variáns az elterjedtebb a felmenői miatt. Az emberek vevők a „másra”/„különlegesebb” dolgokra/megjelenésekre/stb... így megmagyarázható a reakciója, semmi kivetnivaló nem történt, nem kell ez a döbbenet. Leíró szó: felszínesség. Én sem vagyok különb, és Te sem, mindenkinél máshogy mutatkozik ez meg.


#2 Ennyi erővel az én saját tapasztalatom meg megvétózza azt a „tudományos” cikket. Kiemelem a lényeget, legközelebb mást is vegyél figyelembe, mint a saját tapasztalatodat.

[link]

[link]

Lebutítva: ez a folyóirat kiadó a tescos 59 ft-os kóla szintjét éri el a kóla finomsági küszöbön, tehát nem nevezném kólának, nem igazán hiteles/nincs megerősítve. Itt a publikáció egyébként amiből merítettek, ha valakit érdekel: [link]



Egy másik publikációból kiemelve:

„... This could confound results, as those who are choosing or rating a cat purely based on appearance may not consider the cat's personality. Indeed many people stereotype cat personality based on their coat colour, attributing "friendliness" to orange cats, "intolerance" to tri- coloured cats, and "aloofness" to white and tri-coloured cats, despite no scientific support for these associations (Delgado, Munera, & Reevy, 2012). Price is another confounding variable to consider (Zito et al., 2015). ...”

2019. okt. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!