Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ki miért szereti a cicákat,...

Rella Horváth kérdése:

Ki miért szereti a cicákat, hogy gondoskodik róluk?

Figyelt kérdés
macskagondozásról van itt szó

2019. okt. 22. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Hogy miért szeretem a cicákat?

Csak rájuk kell nézni.

Nem befolyásolható tanítható, okos jóindulatú is néha.

Megszokta engedni, hogy a hálóban aludjak a kedvenc ágyán, figyelmeztet ha éhes.

Rendszeresen karmol,ha nem jól viselkedek.


Cserébe vihetem az orvoshoz, kaphatja a finomabbnál finomabb kajákat.

Nyithatom az ajtót ha megunják a kintlétet, és jönnének be.

2019. okt. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kösz a visszajelzést! Gyönyörű szép és aranyos cicád lehet! Milyen fajtájú? Enyém keverék,hosszú szőrű
2019. okt. 22. 18:08
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért szeretem a cicákat, mert macska.

Rendszeresen visszabeszél, hisztizik, ha vmi nem úgy történik, ahogyan azt ő szeretné.

Ha nem akarja, hogy letegyem, mikor ölben van és simogatom, akkor belekapaszkodik a nyakamba, mint a kisgyerek, az anyjába.

Ha nem adok a kajámból neki, akkor beleugrik a tányéromba.

Ha nem engedem be vmelyik helységbe, beengedi magát, kinyitja az ajtót.

Ha nem simogatom meg minden alkalommal, amikor elmegyek mellette, akkor rákapaszkodik a lábamra és húzatja magát.

Imád labdázni: eldobom a labdát, odaszalad, majd várja, hogy én is odamenjek és ismét eldobjam neki.

Csak akkor csinál rosszaságot, ha nem látom. Ha épp nagyon figyelem, hogy megakadályozzam, hogy felmenjen a szekrényre és leverje a virágcserepet, akkor 5 másodpercenként rám pillant, figyelem-e még. Ha sokáig figyelem hisztizni kezd, hogy ne figyeljem.

Ha kárt csinál és mérgelődök, felugrik a nyakamba és naaagyon hangosaaan dorombolni kezd:)

2019. okt. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Állatok között nőttem fel, természetes volt hogy a nagyszüleimnél mindig voltak cicák a kertben később nekem is. Gyönyörűek és számomra legalábbis, de nagyon komplex személyiségük van. Nem lehet rájuk erőltetni semmit. Hiába akar valaki kifejezetten bújós vagy játékos macskát nem. Az van amit a macska akar. MINDIG! Külföldön élek és mivel home office-ban otthonról dolgozok ezért az idő nagy részében egyedül vagyok a párom pedig estig dolgozik. Mindig van társaságom a két mentett cicámnak hála. Ha éppen kávészünetet tartok azonnal jönnek az ölembe és élvezzük a napsütést a teraszon aztán vissza dolgozni. Sokszor munka közbe is bejönnek lecsekkolják, hogy oké a szolga még mindig él minden okés :D

Gondoskodás: megfelelő orvosi ellátás (féreghajtás,ivartalanítás, oltások), normális táplálék,mindig friss ivóvíz, alomból minden nap kiszedem a kakit, hetente pedig teljes alomcsere fertőtlenítéssel takarítással. Meg persze elegendő tér, sok játék és szeretet :)

2019. okt. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok: Napjában 3x adok enni, inni neki és takarítom az alomját.

Köztes időkben játék, szeretgetés, beszélgetés.

Ha hazaérek ő az első, mielőtt elmegyek minimum 2 óra foglalkozás, vagy utána nem szól hozzám.

A kutyám sokkal egyszerűbb személyiség, megnyugtató néha, amikor nem bírok a cicámmal:)

2019. okt. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A macska a világmindenség legtökéletesebb teremtménye. Gyönyörű, kecses, okos, elegáns. És dorombol:)


A dorombolás lényeges. Más élőlények nagy fogakat, hosszú lábakat, túl aktív agyat agyat fejlesztettek ki, a macskák megmaradtak a hangnál, ami fennen hirdeti "jól érzem magam". És bejött nekik.


Azonkívül tökéletes túlélők.


Terry Pratchatt írta az "Igazi Macska" című remekművében, hogyha egyszer vége lesz a világnak, az utolsó ember a földön, amikor kidugja a fejét a bunkerből, ott fog ülni a bunker előtt egy macska, és türelmetlenül várja, hogy kinyissa neki azt rohadt konzervet. Na és persze, dorombol. :)))

2019. okt. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Halljátok, egyik barinőm azt mondta utálja a cicákat, mert kényesek! Erre én azt mondtam, hogy erről az jut eszembe, hogy Ő is az!! Mert Ő tényleg az, nem úgy mint a cicák!!!!
2019. okt. 25. 08:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Én azért, mert szeretek gondoskodni másokról a cicáknak pedig szükségük van erre. Cserébe rengeteg szeretet tudnak adni. Puhák, bújósak, a dorombolásuk megnyugtat, szeretem, amikor este a lábamra vagy a hasamra fekszenek és melegítenek. Én sosem éreztem azt, hogy lenéztek volna a macskáim, pedig volt már jópár macskám. Inkább azt érzem, hogy az anyukájuknak tekintenek.
2019. okt. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is kényesek a cicák.

Még beképzeltek. Még bosszúállók is.

Érdekből kedveskednek.


De pont ezért szeretem őket.:))

2019. okt. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!