Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A benti macskám kimegy mindig...

A benti macskám kimegy mindig miután besötétedik, de vissza is jön. Ezért én valami "büntetést" kaphatok? SOS

Figyelt kérdés

Társasházban lakom, földszinti lakásban. Ma is egy állatvédő kopogott be, hogy kint a macska, és vigyem be. Nyilván, ha a cicám be szeretne jönni, nyávogni fog az ablakom alatt, és akkor beengedem; de ha nem akar bejönni, akkor kergethetem akár egy órán keresztül is. A cicákat nem lehet irányítani... Viszont, ha nem engedem ki, eszeveszettem nyivákol idebenn, hogy ki akar menni, és ez nekem nagyon rossz érzés, mert tudom, hogy szeret kinn lenni. Vigyáz magára, útra nem megy ki, idegeneket messziről, a kutyákat elkerüli és csak egy 10 (max 15) méteres körzetben szokott lenni, hogy a füvet rágcsálhassa, hemperegjen rajta, bogarakat fogjon stb. Volt hogy sétáltattam, de bármennyi ideig sétáltunk, hazahoztam, és pár perc múlva nyávogott is már :( Van hogy beletörődik, hogy nem mehet ki, de tudom, hogy nagyon örülne, ha kinn is lehetne egy keveset. Ezen kívül tökéletes benti cica. Nap közben nem ugrik ki, csak nézelődik az ablakból.

Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy ezért, hogy én kiengedem, kapok-e valamit, esetleg valami állatkínzónak számítok-e, mert az az állatvédő nagyon csúnyán nézett rám, mintha ezzel rosszat csinálnék.



2019. okt. 22. 18:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy ezért feljelenthetnek?
2019. okt. 22. 18:28
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Nem.


Az állatvédőt meg nyugodtan elküldheted az anyjába!

2019. okt. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

A társasház területén a kutyák tartását szokták szabályozni, de ez sincs mindig betartva. Extrém esetben az önkormányzatnál birtokvédelmet lehet kérni, hogy a macska kint ne lehessen.

Nem lesz semmi, az enyém most is az ablakban ül. Nálunk sziámi macska is sétál a környéken.

2019. okt. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Az "állatvédő" nem hivatalos szerv, legfeljebb egy izgága lakó. Kérj tőle igazolványt, hogy milyen jogon dirigál neked, közölje már hogy a felügyelet alatt tartott macskád sétálása milyen törvényt sért! Büntetni sincs joga, ha csunyan néz, ne vedd a szívedre 😄!
2019. okt. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

Nekünk is volt társasházban cica. Ő elvolt bent, nem járt ki.

Egy nő mindig jött hozzánk a gyerekével, hogy mutassuk már meg a cicát mert a gyerek látni akarja. Közben mindenhol jelentgetett minket a hátunk mögött, hogy eltüntesse a macskánkat. Azt hazudta büdös van nálunk, az egész emeletesházban érezni. A macska kijár és mindent össze pisilik, kakilik. Jhajjj mi lesz így a gyerekével, ha a rühes macskához hozzáér?

Végül el kellett ajándékoznunk, olyan szinten ment a fenyegetőzés.

2019. okt. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Állatvédelmi törvény szerint köteles vagy telken belül tartani az állataidat. Igen, a macska is állat. Nincs kivétel.
2019. okt. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Állatvédelmi törvény alapján a területeden belül kell lennie az állatodnak.

Legközelebb nem kopogtat, hanem felkapja a kóbor macskát és viszi.

2019. okt. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
89%

Nézd, ha a cicc kimegy, akkor az nem benti macska. A benti macska nem megy ki, legalábbis egyedül nem, legfeljebb pórázzal, a gazdival.


És amelyik macsek kimegy, hát azzal előfordul, hogy nem megy vissza. Kijáró macskának veszélyes az élet... kóbor kutya, autó, gonosz ember. Az én macskám is 12 évig tudott vigyázni magára, aztán egyszer csak megtörtént a baj.


És hogy a kérdésedre is válaszoljak, nem, az állatvédőnek köze nincs hozzá, hogy kiengeded a macskádat.


Ha legközelebb bekopog, szólj neki, hogy foglalkozzon a kidobott állatokkal. nem azokkal, akiknek otthona van. A barátnőm a kapuja elött talált 3 kismacskát egy dobozban, érdekes, az állatvédők, akiket felhívott, simán lerázták.

Ezekkel kellene foglalkozniuk, nem azzal, hogy egy macska bóklászik fél órát a ház körül.

2019. okt. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!