Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elég tényleg csak a kombinált...

Elég tényleg csak a kombinált oltás a kinti cicáknak?

Figyelt kérdés

Mikor hozzám kerültek a cicák, egyből vittük állatorvoshoz, hogy adja meg nekik a megfelelő oltást, féregtelenítést.


Adott féregtelenítő tablettát, plusz adot nekik 1-1 kombinált oltást, amit meg kellett mégegyszer ismételni. És még azt mondta, hogy minden évben egyszer ezt meg kell ismételni.


De semmi más oltást nem ajánlott, meg nem mondta, hogy kellene, pedig mondva lett, hogy kintiek. Az interneten pedig írnak többféle macska oltást is.


Sajnos régen én is fiatalon tudatlan és hülye voltam, sosem voltak beoltva a régi macskáim (igaz így is sokat éltek, de én szeretem inkább normálisan csinálni a dolgokat).



2019. okt. 23. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Elméletileg elég lenne, de... és a veszettségi? Kijárosként simán találkozhat veszett bármivel is.
2019. okt. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, van, ahol "nagykombinak" hívják azt, amiben a leukózis elleni oltás is benne van. Ha azt kapták, akkor végül is elég - bár én kinti macskának veszettség elleni oltást is adatnék be. Kinti cicának ez lenne az alap.

Ha csak a sima kombináltat kapták, az szerintem kevés, azt a kizárólagosan benti, tesztelt cicáknak szokták adni.

2019. okt. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Feligen CRP vakcina A.U.V

Ezt adta be nekik.

2019. okt. 23. 21:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Az nem elég, abban nincs benne a leukózis.
2019. okt. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idióta orvos van....
2019. okt. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj vissza, mond meg, hogy kérsz még leukózis és veszettségit is.
2019. okt. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!