Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ahol két cica van: kialakoul...

Ahol két cica van: kialakoul ugyanúgy a kötődés a gazdihoz, vagy leginkább egymással vannak elfoglalva?

Figyelt kérdés
Van egy lány cicánk. Elég magánakvaló kis lény. Cuki,kedves,követ a lakásban minket mindenfelé,de cseppet sem "ölbecica". Hízelegni reggel és este jön,játszani bármikor,és aludni csakis a helyén. Szóval túl sok kontakt nincs. Ha tvt nézünk a kanapén,ő letelepszik szemben a szőnyegre és onnan figyel. De nem mellénk,a kanapéra. Egyébként szuperjó cica,soha!semmit!nem kapart még szét,szobatiszta,nem lopkod kaját...stb. De a régi cicánkhoz képest ő elég "rideg". A régi jött,mellénk bújt,egy ágyban aludt velünk,amint leültünk odakucorodott,igazából hívni se kellett.. azt mondják ez a különbség lehet attól,hogy aki most van egy lány,a korábbi fiú volt. Nos,találtunk egy gyönyörű fiú kiscicát.Hazahoznám,de félek,hogy vele meg azért lenne ez más mint a régivel,mert itt van már a nagycica,akivel egymásra találnak,és majd ő se lesz az a kis bújós,akit hiányolok. Kinék hogy alakult ez?Köszi ha írtok

2019. okt. 24. 07:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp vedd meg a fiú cicát, mert az neked sem lenne rossz ha legalább a macskádnak lesz egy megbízható társa. De ha azt szeretnéd hogy ez a cica bújós legyen akkor kis cica korában erre szoktasd.
2019. okt. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kialakul - ha olyan a macska természete. Tapasztalat.
2019. okt. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Össze kell őket szoktatni, de utána csak jót tesznek egymásnak.

Nálunk is ugyanez a szitu, van egy mufurc paramacskánk (mentett cica, retteg az emberektől a mai napig). Egy olyan (ex)kandúrt hoztunk mellé, aki szó szerint IMÁDJA az embereket, ha már ránézel, dorombol, ágyban alszik, láb alatt van, minden, amit akarsz.

A lánykánk rohamléptekkel fejlődik, mióta ketten vannak. Nem mondom, hogy cuki ölbecica, nyilván az alapvető személyisége megmarad, de pl ő is itt kucizik az ágyon épp. :) Már ő is jön köszönni, ha hazaérünk, ha simire vágyik, addig piszkál, míg csak vele nem foglalkozom. Nem lett ölbecica, de látványosan jó hatással van rá a másik macska jelenléte.


Szóval alapvetően én csak javasolni tudom a második macskát, de azt ne felejtsd el, hogy minden cica más és más, ha ő alapvetően ilyen kis magának való, ez azért nem fog változni.

2019. okt. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem öt van, és kötődnek



Persze kandúrok, ez nemtom, mennyire számít

2019. okt. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ja lemaradt: 20/nő
2019. okt. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a fiú volt meg először, pár hetesen találtam, a lányt fél évvel később 3 hósan. A fiú sokat tanult tőle, mert nem igazán tudott a fajtársaival kommunikálni, ésszel játszani. A kicsinek is jó, hogy itt a nagygyerek, tanítja az emberi kapcsolatra. Kiegészítik egymást. Mindkettő olyan, hogy bújós, de nem folyton. Szeretnek ölben lenni, ha épp anyásak, éhesek, unatkoznak, gazdi hiányuk van, vagy ha finomat reggeliztek:D Szeretnek egymással és velem is játszani.
2019. okt. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 DyttaDetty válasza:
Ugyanúgy kötődik mindegyik a gazdihoz. A kérdés, hogy az ember melyikhez kötődik a leginkább. Mert mindig van egy kedvenc :)
2021. aug. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!