Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Volt valakinek extra stesszes...

Volt valakinek extra stesszes a macskája?

Figyelt kérdés
Több hónap eltűnés után meglett a macskánk. Fizikailag rendben van, viszont amióta kiengedtem a lakásba nem lehet felényúlni. Morog, fúj, látszik, hogy nagyon ideges. Lecsökkentettem napközben a fény és zaj mennyiségét amennyire tudtam. Akkor nehezen, de bóbiskolt. Mindenre összerezzen. Természetesen megy dokihoz(ma már nem akartam plusz tarumát számára), rendeltem Feliway párologtatót is, ami max jövőhéten érkezik meg. Ha jártatok hasonló cipőben, esetleg van bármiféle tapasztalattotok még mit tehetek azért, hogy mielőbb visszaszokjon írjatok. Köszönöm!

2019. okt. 24. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Idő, idő és idő. Ki tudja, milyen sokkhatások érhették kint több hónap alatt. A Feliway jó ötlet, ezen kívül szerintem igyekezz természetesen viselkedni a cica jelenlétében, egyelőre ne akard állandóan babusgatni és főleg, ne lássa rajtad, hogy te is ideges vagy. A többit majd az állatorvos megmondja. Nekem volt alapból stresszes cicám (amitől sajnos fizikailag is megbetegedett), egyszer az orvos antidepresszánst akart neki felírni, de én végül nem adtam (mert tudom, hogy sokszor többet árt, mint használ, ráadásul a tablettát lehetetlen is volt beadni).

Amíg nincs Feliway, vegyél macskamenta-sprayt:

[link]

2019. okt. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Előjött belőle a vadmacska ösztön ill viselkedésmód,ennyi az egész.Idővel majd elhagyja ezeket,hacsak el nem szökik újbót.Az mit jelent hogy kiengedted a lakásba?Oda be szokták engedni mert a lakás a benti hely alapértelmezés szerint.
2019. okt. 25. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hordozóban hoztam haza, abból engedtem ki. :)

Most reggel mintha nyugodtabb lenne.. igyekszem békén hagyni. Nagy erővel veszem rá magam, hogy ne nézzek rá minden 2 percben. Szerencsére az ételt elfogadja és jó étvággyal eszik. Sok mindenen ment keresztül, látszik a viselkedésén. Persze nem vagyok macska pszichológus.

Idő és türelem van, a fő, hogy újra velünk van.

2019. okt. 25. 07:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Hű, ennyi idő után hogy került elő? A lakásból szökött ki, vagy kinti cica volt?
2019. okt. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kijárós volt. Este kiment és reggel hazajött.

Megtalálták tőlünk nem messze.

Aznap éjszaka egy kandúr(látszott hátulról, nem akkor hiszen sötét volt, de odaszokott és... Nos.. elég látványos mikor felemelt farokkal jár-kel) kergette el. Cicabunyó hangok, kirohantam és a kandúr ott maradt a miénk elfutott. Ivartalan nőstény egyébként.

Sokat tanultam belőle. Tervezzük a cicakifutót, plusz pórázon séta. Persze, ha hagyja.

2019. okt. 25. 17:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdd el, hogy hagyja. Megviselte. Feliway jó ötlet, a feliway.com-on nézd meg, hova jó bedugni. És viselkedj ugy, mint máskor. Beszélj is hozzá, annyit kozeledj, amennyit hagyja. Extra mennyiségű kaja? Mit ehetett? Jutalomfalatos, finom kajás kényeztetés?
2019. okt. 27. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!