Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jó az, ha a macskának napi 3...

Jó az, ha a macskának napi 3 adagban adom a napi adagját, de nem hagyom előtte?

Figyelt kérdés

Idegesít, hogy ha előtte van hagyva, akkor folyton nekem nyafog, hogy mást kér, meg folyton kaparja a padlót körülötte. Gondoltam, jól van, ha nem kell, minek legyen előtted és elvettem. Aztán este neki adtam. Megint csak nyafogott, mondom neki, egyél, vagy éhes maradsz. Nem kellett neki, megint elvettem. Ma reggel mindent befalt. Aztán elment aludni és most elégedetten rohangál mellettem, nem nyafog, semmi.

De nem tudom mennyire egészséges, hogy egyszerre sokat eszik. 3 részletben a napi adagját. Mert eddig kb a napi adag felét ha megette, azt is 8 részletben kb:D


2019. okt. 25. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb, ha el van osztva neki, régebben a nagyszüleim csinálták azt, hogy reggel és este adtak nekik, de hát attól a 3 macskától menni nem lehetett... Lehet, hogy unja is a kajáját, ha mindig ugyanazt kapja. Mi azt műveljük, hogy egyszer adunk neki szárazat, egyszer konzerveset/alutasakosat, illetve egyszer keverve, de változtatjuk, hogy melyiket mikor. De van, hogy húst kap és az már kapásból négyféle, de időnként jó újfajta tápot is beszerezni, persze, ha nincs semmi baja, tehát nem hipoallergén tápot kell eszegetnie, vagy valami, de ahhoz nem nagyon konyítok.
2019. okt. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ. Az enyémek szobacicák, én nem jönnék el úgy otthonról, hogy nincs előttük egy falat étel sem - főleg, ha nem tudom, mikorra érek haza. Kijárós cicánál nyilván más, ha nagyon éhes, végszükség esetén tud fogni magának valamit, vagy belógni szomszéd kertbe és az ottani cica kajáját megdézsmálni stb. Érdemes azért változatosan etetni, ahogy előttem is írták (többféle tápot váltogatni). Simán van, hogy egy bizonyos fajta egyszerűen nem ízlik nekik.
2019. okt. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ja, lehet, hogy hülyeséget csináltam.

Csak már annyira bosszantott.

Semmi baja, csak finnyás az uraság.

Van itthon 5 fajta táp, 8 féle konzerves/tasakos eledel, meg rendszeresen kap húst, halat, tojást, túrót, májat stb.

Mindig váltogatva adom.

2x egymásután ugyanazt alapból nem eszi meg, minden étkezésre mást kell adnom így is.

Meg egyszer jó neki, másnap nem.

Széthordja a lakásban, játszik vele, aztán ha piszkos, úgy már nem kell neki, kér másikat.

Idegességemben vettem el előle.

De akkor majd megoldom máshogy, csak már nagyon felhúzott.

2019. okt. 25. 12:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is háromszor adtam a cicának. Több részletben evett. 16 évig élt. :)
2019. okt. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!