Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől lehet duzzanat a macska...

Mitől lehet duzzanat a macska hátán?

Figyelt kérdés

Sziasztok, azért írok mert egy duzzanatot találtam a macskám hátán.


Pár napja észrevettem, hogy fájt a háta, nem engedte megnézni, sokat tisztította. Tegnapelőtt megengedte hogy megnézzük mert már nem fájt neki, egy kis sebet találtunk ott. Anyum szerint hosszúkás, karcolásnak nézett ki, én nem láttam olyan jól abból a szögből, amiből néztem.

De egy kis, többnyire begyógyult, enyhén nedvedző sebet láttam (lehet azért nedvezett, mert megnéztük, ahhoz meg kicsit “piszkálni” kellett.)

Illetve kitapintottunk mellette egy dudort, ami korábban nem volt ott - én legalább is nem éreztem sosem. Egy 1-1.5 centis dudor, nem fájdalmas, tömör, nem túl kemény. Azt nem tudtam megnézni elmozdítható-e, de ma igyekszem megnézni azt is.

A macska nagyon jó kedvű, teljesen normálisan viselkedik, még vadászik is, rohangál, mosdik, és nagyon jól eszik. Fájdalom semmi jelét nem látom rajta. Azt hiszem a púp környéke kicsit érzékeny neki, de nem húzza magát, csak kicsit ideges lesz (vagy csak idegesíti hogy tapogatom, turkálok a szőrében). Ez alatt a két nap alatt nem vettem észre, hogy nôtt volna a púp.


2,5 éves ivartalanított kandúrról van szó, utoljára kicsit több, mint fél éve volt állatorvosnál egy betegség miatt, akkor meg is vizsgálták rendesen (ultrahang nélkül, az nincs az orvosnak) és semmi rendelleneset nem találtak. És én se vettem észre soha semmit, szóval nincs régóta ott.


Egyelőre figyelem a sebet meg a púpot, ha gennyezik, kifakad, nő vagy nem múlik el 1-2 hét múlva akkor elviszem kivizsgálásra.


Addig is azt szeretném kérdezni hogy ti tapasztaltatok-e ilyet, és ha igen, mi volt? Van ötletetek arra, hogy mi lehet?

Mi úgy gondoljuk hogy izomrándulás lehet, vagy a kis sebhez van köze, mert tényleg közvetlen mellette van. (Tudom, hogy daganat is lehet, ezt sem zárom ki, ezért is figyelem.)



2019. okt. 25. 16:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni hogy ez a hátán van, a gerince mellett kicsit balra. A hátán lejjebb van, ha három részre osztom a hátát akkor a harmadik, farka felőli rész felső felében.
2019. okt. 25. 16:37
 2/8 anonim ***** válasza:

Oltástól is lehetséges, de nem írtad, hogy mostanában kapott volna veszettség ellenit.

Ha nem lehet elmozdítani, akkor, ha jól tudom, daganat is lehet nagy eséllyel.

Ha mozog, akkor meg valószínű sérv! Ez elég veszélyes lehet a gerince mellette, így én semmiképpen nem várnék heteket, ha daganat, ennyi idő alatt áttétek is kialakulhatnak.


Ultrahangos készülékkel rendelkező rendelőt keress fel, mihamarabb!!

2019. okt. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem megharapta egy idegen macska, és a harapás helye befertőződött és betályogosodott. Az én macskáim is gyakran járnak így sajnos. Szerintem ne várj 1-2 hétig, mert fáj neki, és az állatorvos szerint szepszist is kaphat, és akkor el is pusztulhat. Mielőbb ki kell tisztítani a tályogot, és antibiotikumot kell kapnia.
2019. okt. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egy pár napot mindenképp várok... főleg mivel most nem tudok sehova sem rohanni a hét végén.

Most megint megtapogattam, annyira nem fértem hozzá hogy mozgassam, de úgy érzem laposabb lett. Többek közt ezért is várok, mert mintha kezdene elmúlni. Plusz ahogy megsimogattam éreztem a sebet, tényleg hosszú, egyenes, mint egy karcolás.

2019. okt. 25. 18:01
 5/8 A kérdező kommentje:

#3 direkt megnéztem, szerencsére nem harapás! Egy karcolásnak tűnik, és nem, nem fáj neki. Piszkálhatom, nem húzza el magát, maximum kicsit idegesíti. Sokat foglalkozom a macskámmal, mindig észreveszem rajta ha valami nem oké, de most minden rendben van vele, nagyon jó kedve van és nem fáj semmije.

De ha rögtön szaladni is akarnék orvoshoz hétfő előtt senki sem fogadna. Egyelőre naponta többször megnézem, megtapogatom, ennél többet hétfőig nem tehetek.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2019. okt. 25. 18:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Meg is karcolhatta valami, de ha megduzzadt és gennyezik, akkor mindenképp befertőződött. Ha szerencséje van a cicusnak, magától is kitisztulhat, reméljük, hogy így lesz.
2019. okt. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Gennyezni nem láttam, de valószínűleg gennyezett kicsit.. a szőre össze volt ragadva. Viszont eléri és szépen tisztítja.

Aznap, amikor fájt a háta nem érezte jól magát. Nem tudom hogy csak azért, mert fájt-e, vagy mert be volt gyulladva és rosszul érezte magát.

Mindenképp figyelni fogom hogy alakul a dolog hétvégén, mert tényleg úgy érzem, mintha kisebb lenne a duzzanat.

2019. okt. 25. 21:59
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!

A cicám jól van. A hétvége alatt a duzzanat mérete nagyon gyorsan csökkent, mára alig lehet érezni. A sebet egyáltalán nem érezni.

A cica továbbra is jókedvű, aktív, jó az étvágya.

Úgy néz ki tényleg csak begyulladt a seb, de lement a gyulladás. Továbbra is figyelni fogom mind a macskát mind a dudort és a sebet (vagy a helyüket).

Még egyszer köszönöm mindenki válaszát :)

2019. okt. 28. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!