Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állatmentőktől örökbefogadni...

Állatmentőktől örökbefogadni - van még rá esélyem?

Figyelt kérdés

Találtam facebookon múlt héten szombat este egy cicát aki nagyon tetszik, állatmentőknél van. Írtam a kapcsolattartó személynek, kitöltöttem a kérdőívjüket, azt írták találkoznának velem..(A szabályzatukból úgy vettem ki először találkozunk, elbírálják a dolgot, és utána kapjuk meg a cicát. Tehát idő igényes folyamat.)

Majd pár perc múlva megírták hogy van hozzám közelebbi városban egy másik cica akiért most azonnal kellene mennem.

Megírtam, hogy nem vagyok úgy felkészülve, ez nagyon hirtelen, hordozóm sincs még, és mivel hétvége van, este, se venni, se kérni nem tudok. Másnap tudnék érte menni legkorábban.

Az nem jó, túl késő. Most azonnal kell.

Kirakta facere a macskát, lett aki befogadta ideiglenesen...másnap ment érte. Érdekes ő mehetett érte másnap, pedig helyben is lakik.

Azóta nem reagálnak azzal a macskával kapcsolatban aki eredetileg is érdekelt volna.


Van még esély hogy őt megkapom? Vagy hagyjam?

Nem akarom erőltetni se túlzottan, hogy csak "illemből" találkozzanak velem utána meg lekoptassanak.

Nagyon megtetszett a macska.



2019. okt. 28. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan mentenek macskát. Szánj rá időt és biztosan megtalálod a neked kedves cicát.

A leírt esetnél valószínűleg ki akarták használni az alkalmat, hogy egy éppen ,talán akkor befogott maccsnak gazdát találjanak.

2019. okt. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Pedig, ha nagyon tetszik, akkor legyél rámenős!

Lehet, ez is egy próbatétel, hogy megnézzék mennyire akarod.

2019. okt. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Gyakorlatilag tesznek rá,hogy neked mi tetszik akkor és ott azt az egyet akarták rád sózni.Nem ment úgyhogy innentől fogva nem is érdeklődnek nagyon.Majd ha eszükbe jut küldenek egy olyat,hogy bocsi,de elfoglaltak voltunk mert sok a jelentkező bla bla...

Nem te vagy az egyetlen akit így letojnak.Még egy próbát megér a dolog,de ha így figyelmen kívül hagyták a dolgot alighanem már nem fognak nagyon válaszolni vagy csak a szokásos procedúrán végig küldenek és a végén elutasítanak.

Nincs esetleg rendes székhelyük ahová 'meghívó' nélkül elmehetsz?

2019. okt. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát, nekem is az a sejtésem, hogy ha lesz személyes találkozó majd a végén valamilyen mondva csinált indokkal elutasítanának. Még egyszer azért írok, legalább lezárom a dolgot.


Nagyon szép amúgy a macska, barátságos, bújós, csodálkoztam is hogy miért nem lett még gazdija? Kb 3-4 hete fent van már, többen kommenteltek a kiíráshoz.

Hát ezért nincs...mert ilyenek.

Nincs rendes székhelyük sajnos.

Miért jó ez nekik? Sírnak, hogy mennyi macska van náluk, esetleg kutyák is..de senkinek nem adják oda őket.

2019. okt. 28. 14:18
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Mert könnyebb támogatókat szerezni,ha mondhatják,hogy 'nincs jelentkező értük,de helyünk sincs újakat befogadni,venni is kéne ezt azt...'.

A fajtamentőkben is pont ezt nem szeretem.Értem,hogy költséges az életmentés,de ezért még nem kell elutasítani és szortírozni az embereket úgy mintha sok választásuk lenne örökbefogadók közt egy-egy macska esetén..

2019. okt. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Nekem nincs jó tapasztalatom az állatvédő alapítványokkal kapcsolatban. Mind kutyával, mind macskával majdnem átvertek és fertőző , beteg állatot akartak adoptáltatni, amit ők tudtak csak tagadták.
2019. okt. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Írtam nekik, voltak többször is fent azóta de baxxnak reagálni.

Hagyom őket, nem lesz belőle semmi. Bunkó faxxok.


Szétnézek majd jófogáson.

Kutyákkal kapcsolatban olvastam itt gyiken ilyen kiírásokat, hogy beteg, idegbajos, macskagyilkos kutyát adtak oda valakinek akit bújós, kedves kutyaként hirdettek, meg hasonló sztorik. Tényleg elég hazugok.


Hát, nem kellett volna meg se próbálnom. Kicsit beleéltem magam, hogy az enyém lesz.. Na mindegy, jófogáson könnyebb dolgom lesz.


Köszönöm a válaszokat!

2019. okt. 28. 19:18
 8/9 anonim ***** válasza:
7- es hozzászóló vagyok. Nálam van 2 talált cica. Egyik 7 hetes, másik olyan 3hónapos körüli. Parazita mentesek, szobatiszták. Oltva nincsenek még, mondta doki várjuk meg míg megerősödnek. Az egyik macskanáthás volt 1 hét antibiotikum, másik fülatkás ő is túl van a kezelésen. Ha érdekel írj privit, küldök képet is.
2019. okt. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
12%

Egy rossz tapasztalat után mész is Jófogásra? Tényleg intő jel, hogy nem érdekelte őket, hogy melyik macskát akarod, és tényleg nem mindegyik szervezet működik jól, de rögtön futni Jófogásra mert nem válaszoltak rögtön azért vicces...

Egy ideiglenes befogadó

2019. okt. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!