Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szabad, vagy nagyon rossz ötlet?

Szabad, vagy nagyon rossz ötlet?

Figyelt kérdés

Szabad a macska karmát emberi körömcsipesszel levágni, vagy csak a kifejezetten cicáknak/kutyáknak való csipesszel?

Nem akarok ártani a cicámnak, azért kérdezem.



2019. okt. 28. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
27%

Szabad, ollóval is.


De majd jön valaki és leírja, hogy ő kizárólag Japánból rendelt, 3,5 milliós orvosi lézerrel csinálja, meg előtte elvégezte az állatorvosit, hogy biztosra menjen. >:)

2019. okt. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Rossz ötlet, mert beszakíthatja a körmét, ami vérzést és fájdalmat okoz a cicusnak. Nem kell drága, állítható méretű szupercsipeszt venni, a 800forintos trixis tökéletesen megfelel.
2019. okt. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
21%
Anyukámnak cicái voltak, tökéletesen megfelel
2019. okt. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

Nem szabad.

Az emberi köröm lapos, a körömcsipesz kilapítja, úgy vágja el.

A macska karma körben nő, vastag, stb. Ha a körömcsipesszel kilapítanád, azzal azonnal beszakadna, betörne, szálasodna, elevenig tépné, ahogy próbálja kiigazítani.

A macskának, nyúlnak való karomvágónak a pengéjén speciális mélyedés van kialakítva, hogy ne szakadjon be, amikor levágod.

Párszáz forintos tétel egyébként, nem nagy befektetés. :)

2019. okt. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A google kidobott ilyen speciális ollót, kevesebb, mint 1000 Ft. Szerintem menj be egy nagyobb "állatos" boltba.
2019. okt. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A másik, amit kihagytam, hogy az emberi köröm halott szaru. Bár r*hadtul fáj, ha tövig szakad, de csak a tövétől nő, szóval kvázi nem veszélyes.

A macskának idegszál van a karmában, ahogy nő a karom, vele együtt nő ez a belső ideg is - mintha nőne a körömágyad a körmöddel. (Ezért veszélyes amúgy a túlnőtt köröm macskánál tengerimalacnál patkánynál stb, mert nem tudod tövig vágni úgy, mint magadnál.)

És emiatt sem jó a lapos csipesz, mert ha neki beszakad a karma, akkor ebbe az idegbe szakad kb rögtön.

2019. okt. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor beszerzek egy olyan csipeszt az emberi helyett.
2019. okt. 29. 07:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Én egy dbig emberi csipesszel vágtam neki (orvos mutatta...) és nem volt semmi baja, de utána vettem egy cicásat, mert az tény, hogy az szépen vágja le a köröm végét neki. Az emberi csipesz után úgy nézett ki, mintha leszakadt volna, nem levágtam volna.
2019. okt. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!