Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan eteted a cicá (i) dat?...

Hogyan eteted a cicá (i) dat? Mikor mit és hányszor egy nap?

Figyelt kérdés

Szerintetek jó, ha mindig másfélét kapnak?

Az alap egy 3 fajtából álló száraztáp keverék, ehhez kis konzerv, esetleg némi tej(nem f..nak tőle!), hogy szaftosabb legyen. Ha olyan a főtt kaja otthon, akkor abból is kapnak hozzá, általában rizst vagy kenyeret szafttal.

Vagy pl párizsi, alutálcás pástétom macskakaja, ezeket is vmivel dúsítva(száraz vagy házikoszt).

A 3 száraz: egy pennys(molly), egy sparos(nelly) és egy kisállatboltos(eminent).

Konzervek pennys, sparos; alutálcás tescos.

(4 cicám van és sokat esznek, ezért próbálok jobbat keverni a kevésbé jók közé, meg a főtt kaja is sokszor husosabb vagy levagdosok a nyersből ilyen részeket, de van, hogy csak vmilyen tészta féle jut).

Ja amúgy 3x esznek egy nap, mindig csak annyit teszek amennyit megesznek, egy kiebb adagot készítek, ha nagyon nyafognak még, akkor kis szárazat magában teszek még ki utána, esetleg egy kevéske tejet.


2019. okt. 29. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez az össze vissza etetés rossz minőségű eledelekkel nem tesz jót.


Napi 2x eszik, mindig atomóra pontossággal kezd el nyávogni az ételért. Reggel konzerv, este táp. Wildernesst kap, de 2 különböző ízt. Nedves 90 g, száraz 40 g.


Mást mellé csak ritkán kap, nem szeretném ha rászokna a kunyerálásra.

2019. okt. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egy cicánk van napi 2x kap enni száraz tápból a Purina one-t vesszük neki és az azon feltüntetett adagot kapja és melle kap 1 gourmet gold konzervet/nap szoval 2 reszletben. persze ebből is több íz variáció létezik és minden nap más ízűt adunk neki. A miénk nagyon válogatós nagyon ritkán megeszi a Félix márkájú kaját is de többnyire a kukában végzi.

A penny, spar és névtelen kajákat kerüljük úgy gondoljuk ha etetjük akkor minőségi és ellenőrzött tappal tesszük.

Kenyeret és tésztát en biztosan nem adnék a macskáknak de meg a kutyának sem. Nyers hús az oké

Tejet mi is adunk a macskanak de nem tehén tejet, lehet venni macskáknak való tejet az gondolom nem olyan zsíros és kevesebb a laktóz tartalma

2019. okt. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Nekünk 7 macskánk van, reggel este kapnak konzervet/macskaszalámit szárazat meg úgy adok hogy napközbe ha éhesek tudjanak ropogtatni.
2019. okt. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%

Nekem az utcáról mentett, puszta-mix cicám van, kandúr, Herceg. 1 éves körül van.

Nem lett a drága macska kajákhoz szokatva. Rossmann Winston tasakosat szereti, Pre-vitál is jöhet, Whiskas is, kivétel ezekből a halas, mert azt nem szereti. Száraz tápot is mindig kap egy kis marékkal. REggel- délután - és este 10 körül kap enni. Kinti cica, a pincébe le tud menni aludni. Házi kosztból a csirkemell bármilyen formában jöhet, kenőmájast egy diónyit kinyomok, imádja elnyalogatni. Tej, tejföl, sajt is kedvenc. Jutifalatot is szokott kapni.

2019. okt. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak 1 macskám van és nem túl haspók. Egyik tálkájában mindig van elől száraz, ami általában purina, de ezt csak úgy csipegeti, 3 nap alatt szokta megenni. Másikban este kap 1 alu previtalt. Én mindenfélét próbáltam adni neki, de ezeken kívül semmit nem eszik meg, a szín húst se, és a jutalom falatot se, úgyhogy csak ezt eszi. Nem kövér és egészséges úgyhogy nem változtatok ezen az étrendjén, amíg nem muszáj.
2019. okt. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4 macskával száraz tápon szerintem úgy érdemes spórolni hogy a jobb minőségüből amire még telik veszel inkább ilyen 10 kilós kiszerelést mondjuk zooplusról. A jobbból eleve nem is esznek annyit, a nagyobb kiszerelés meg jelentősen olcsóbb.


Kenyeret és tésztát fölösleges adni nekik. Párizsi és minden egyéb füszeres, sós dolog pedig hosszabb távon kifejezetten ártalmas, erre azért érdemes figyelni házikosztnál ( meg hogy disznót ne kapjon nyersen).

2019. okt. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Két féle száraz kaja van kirakva neki, akkor eszik belőlük amikor akar.

Alutasakosat kap reggel, meg amikor hazaérek munkából utána akkor kap amikor szól hogy éhes. Általában 4-5 alusat bevág egy nap. Este is kap ha kell neki.

Szokott enni csirkemájat, csirkemellet, és szereti a lazacot is.


Jutalomfalatot is szereti, abból nem sokat szoktam adni .

2019. okt. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ja az lemaradt hogy a száraz tápok azok friskies csirkés, és whiskas junior. csak ezeket eszi meg, próbáltam márkásabbat, egészségesebbet, de nem.


alutasakos: sheba, nagy ritkán whiskas

2019. okt. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!