Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a cicával?

Mit csináljak a cicával?

Figyelt kérdés

Nagyon pici cica, már egyedül eszik, de még kéne a mamája. Csak úgy megjelent a kertünkben. És ha nem lenne a "nyakamon" négy féléves kandúr, nem is gondolkodnék.

Ha a szívemre hallgatok, akkor beengedem, megetetem és élünk boldogan, de akkor az egy kész vagyon, így is négy cica oltása, etetése, alom, és más miattuk felmerülő kiadások, és nem állja meg a helyét a még egy mit számít.

Ha a józan eszemre hallgatok, akkor meg olyan lelkiismeret furdalásom van, hogy fáj.

Két napja szőrösszívell elzavargattam, nem engedtem be a kajástálakhoz, most belógott, és félernyedten dorombolt evés közben a melegben. Nincs szivem kirakni, de maradni se...

És sajnos Fb egyéb oldalak nem segítenek, azért van még négy cicám, mert túlkínálat van. Menhely is visszajelzett, hogy max várólistára teszi a cicát, de több hónap. Ti mit csinálnátok, ha cicatúltengés lenne nálatok, és jönne még egy jövevény?


2019. okt. 30. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:
66%

Ha 4 elfér, akkor 5 is, nem?

Viccet félretéve, befogadnám. Jön a fagy, belehalnék a tudatba... Aztán hirdetném ezerrel!

Esetleg állatorvoshoz elviszed, ha vmi baja lenne, és ha jófej, lehet ingyen kezeli...


Nálunk egyszer télen valaki a kapunkhoz kötött ki egy kutyát! Gondolatod, 2 nap volt a legnagyobb hidegnen, míg be tudtuk hozni és letudtuk venni a nyakába maródó kötelet. Sajnos, elpusztult szegényke, addig viszont el volt látva,még simogatni is engedte magát, a fáskamrába húzódott be, kapta a maradékot (nem voltunk eleresztve). Sajnos, a doki végül elaltatta, nagyon rossz bőrben volt.

De egy percig sem bánták meg anyáék,hogy befogadtuk arra a kis időre.

2019. okt. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Jön a hideg, holnap már mínuszokat mondanak, ennek a cicának Te vagy az utolsó esélye, ha nem fogadod be, nem adsz neki enni, nem biztosítasz neki meleg helyet, meg fog halni!

Ami a négy cicát illeti: nekünk hét (igen 7) cicánk van. És nem kertes házban élünk, hanem panellakásban. Egyiket sem volt szívem kint hagyni az utcán, szépen egymás után jöttek, mindenki hajléktalanként indult és most együtt élnek biztonságban, melegben. Nem a legdrágább kaját kapják, alomból is a sima sparost használjuk (nem mellékesen nagyon jó!), mert mi sem vagyunk milliomosok, nekünk is sok pénzbe kerülnek (kaja, alom, orvos), de egyszerűen egyiküket sem bírtam volna az utcán hagyni, amikor láttam, hogy bajban vannak. Elzavarni pedig végképp kizárt, hogy megtettem volna! Szóval igen, fogadd be, segíts rajta!

2019. okt. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!