Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tüsszög, komoly a baj?

Tüsszög, komoly a baj?

Figyelt kérdés

Tegnap hazahoztam egy kiscicát. Nem tűnt betegnek, teljesen normális volt.

Nálam evett, játszott. Lefeküdtünk, elkezdett tüsszögni. 3-4x egymást követően. Azóta néha rájön.


Komoly baja lehet vagy nem?

Vigyem dokihoz vagy elmúlik?


2019. okt. 31. 00:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én cicáim is szoktak néha tüsszögni. De akár az is lehet, hogy a te cicusod azért tüsszög, mert valami irritálja az orrát (nem vagyok szakértő, ez csak egy tipp). Szerintem portól kezdve bármi lehet az oka. Viszont ha nem múlik el, és nem találod meg az okát, akkor elviheted állatorvoshoz, hogy biztos nincs-e vele semmi baj.
2019. okt. 31. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Honnan hoztad haza? Netán utcáról?

Vidd el dokihoz, lehet komolyabb a baj, mint gondolnád és még a korai szakaszban könnyen kezelhető lenne..

2019. okt. 31. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia!

Lehet portól, ha elkezd bemászni úgy minden alá.

Nekem mentett cicám van, nála ilyen légúti nyavalya van/volt, amit a menhelyen szedett össze, náluk és az utcai macskáknál elég gyakori, majdnem az összes benyalja.

Pár nap után vittem dokihoz, mert már rémeket láttam, hogy mi van ha macskanátha stb. Könnyen kezelhető, ha az ember az elején elcsípi, pár nap alatt kikezelhető. Ha az orra is folyik mellé, vizesen vagy taknyosan, akkor lehet ez is.

De a legtöbb helyen a doki kb ingyen ránéz és csak a kezelésért kér pénzt, legalábbis az én városomban, de az új cicát amúgy is érdemes elvinni, hogy meghallgassa, rá nézzen a szemére/fülére stb. :) Jó cicázást! :)

2019. okt. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet kezdődő macskanátha, ami komoly betegség náluk, de lehet csak por is például.

Ha csipásodni kezdene, akkor doki.

Viszont ha a cica nincs féregtelenítve, vagy nem tudod, hogy van-e (nem tudom, honnan hoztad), akkor mindenképpen érdemes elvinni dokihoz.

Kapnia kell féreghajtót, bolhairtót, majd oltásokat.

2019. okt. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!