Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fülatka kezelése, gyógyulása,...

Fülatka kezelése, gyógyulása, orvosváltás - meddig várjak?

Figyelt kérdés

Lett egy kiscicank, most úgy 3 hónapos. Benti cica. 3x voltunk eddig a dokinál, megkapta a szükséges oltast, fereghajtast, fultisztitast. Mire másodjára mentünk vissza atkásodott a füle, akkor jól kipucolta, azt mondta rendben lesz.

Igen ám, csakhogy megint visszatért és a 3. tisztítás után 1 héttel is atkás. Most legutóbb valamit belecseppentett. A legutolsó alkalommal azt mondta a doki, hogy várjunk 1 hónapot, és ha akkor is olyan, tesz bele valami mást.


Én azt nem értem, tényleg ennyire raer a dolog? Valahol olvastam, hogy ha eldurvul,a hallása is karosodhat. Nem vagyok állatorvos, de nekem ez nagyon nem tetszik. Vigyem vissza előbb? Vigyem másik dokihoz, akit nem ismerek? És ha az sem jobb, akkor meg visszatérek a mienkhez és meglatja az meg ciki.

Volt már korábban cicánk, vele nem volt gond, családból más is vitt másik cicát hozzá, ott se volt gond. Várjak vagy váltsak?


2019. nov. 1. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekünk három fülatkás cicánk is volt, sose múlt el nekik teljesen, csak a csöppentés után rövid 2-3 hétre enyhült a panaszuk.
2019. nov. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van atka ellen is spot on.Ugyanúgy a nyakánál kell bedörzsölni mint a bolha ellenit.
2019. nov. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szsabad bedörzsölni! Csak rácseppenteni a szőre tövére. És mi is azt használjuk, mégsem tűnik el végleg az atka.
2019. nov. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Gabóca Kabóca ***** válasza:
100%
Advocate spot on csepp.A fule tovéhez kellett kenni.Az állatorvos el fogja mondani hogyan használd.Az én cicámnak használt már kb.3 éve nincs fulatkája.Egyetlen kezeléstől.Lehet hogyfile:///home/csepi/Let%C3%B6lt%C3%A9sek/advantix-kulso-belso-eloskodok-elleni-oldat-macskaknak.jpg folyton visszakapja más cicáktol.Ha van még cicád lehet hogy tunetmentes de fertőz...
2019. nov. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Felirom ezt a spot on-t akkor. Nagyon remélem hogy el múlik neki, most egy kicsit megijedtem, hogy akár hosszú távon is így maradhat... Emberre ugye jól tudom, hogy nem terjed? Csak 1 cica van most. Az anyja kijárós gondolom akkor tőle kaphatta.
2019. nov. 1. 12:38
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért mondta, hogy várjatok egy hónapot, mert most tett szert a fülébe. Nem szabad sok írtószert tenni egy állatra, mert károsabb, mint az atka! Ha új állatorvoshoz viszed, akkor feltétlenül mondd el, hogy mikor és mivel kezelték előtte a macskát. Sok szertől előbb károsodik a veséje meg a mája, minthogy kiírtják az atkát. Úgyhogy ne pakold tele a macskát spot on okkal, inkább bízzd az orvosra.
2019. nov. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké, erre nem is gondoltam... köszi!
2019. nov. 1. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!