Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eltűnt a macskám, nem akar...

Eltűnt a macskám, nem akar előjönni. Tippek?

Figyelt kérdés

Beengedtem a 2 éves kandúr macskámat a házba, mivel eléggé fázott kint. Délelött velem volt, aludt. Aztán ebédidőben, amikor melegítettem a kajám, s visszamentem hozzá, már nem volt sehol. Órákig kerestem, hivogattam, megnéztem a ház minden kis zugát. Ablak/ajtó nem volt nyitva, nem tudhatott kimenni. És még mindig nincs meg, pedig eltelt 7 óra. Hiába hivogattam/raktam ki neki kaját.


Rossz indulatú kommenteket nem kérek, nem vagyok állatkínzó, ezt már most leszögezném!


Van valami tipp, amivel előcsalhatom? Más is járt már így?



2019. nov. 2. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a cicámat a szárazeledeles tasak zörgetésével bárhonnan elő tudtam csalni, próbáld te is ezt!
2019. nov. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szekrénybe bezárva nincs esetleg?
2019. nov. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ajaj, olyan pici helyekre el tudnak bújni, hogy nem is gondolnál rá. Nekem egyszer a 7 kg-os (!!) macsekom viharnál bebújt egy kis szekrény kb. 15 centi magas polcára, a körömlakkok mögé... És egyet sem döntött fel! Sejtheted, hogy már mindenhol kerestem, még a mosógépbe és a hűtőbe is benéztem..:) Ha biztosan nem tudott kijutni a lakásból, majd előjön, ha éhes lesz, nyugi.
2019. nov. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem surrant ki valahogy mégis a házból?


Egyébként elég para tud lenni, mikor egy macska felszívódik. Egyszer a szomszéd kutyája elkapott éjjel egy kismacskát, én pedig bevállaltam, hogy hazaviszem magammal ideiglenesen. Bevittem a szobámba, és egy dobozba raktam éjjelre (elég magas volt a doboz, a cica meg nagyon pici, úgy tűnt nem fog tudni kimászni belőle). Reggelre eltűnt a dobozból, végül az íróasztal mögött találtam meg. Nagyon el volt vadulva, lehet hogy embert soha nem is látott, rettegett, fújt morgott, nem mert megmozdulni sem. Muszáj volt mennem dolgozni, anyum otthon maradt, vigyázott rá, a szoba ajtó be volt csukva, ő néha benézett. Amíg haza nem jöttem, ott volt az asztal mögött. Gyorsan elvittem a kutyámat sétálni, aztán mikor visszamentem, a macska megint eltűnt. Nem találtam sehol, az egész szobát felforgattam, mindent elmozdítottam a helyéről, de nem lett meg. Aztán az egész házat átkutattam, de sehol sem volt. Tudtam, hogy retteg, de gondoltam majdcsak előjön ha éhes, raktam ki több helyre kaját. 2 napig nem hallottunk róla semmit, a kaja érintetlen maradt, már elhitettem magammal, hogy valahogy meglépett, és nincs már nálunk bent. Hanem aztán éjjel arra keltem fel, hogy az ágyam alatt sír. Na akkor kihalásztam, és onnantól hordozóban volt. Végül lett gazdija.

2019. nov. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Macska esetében nem igazán létezik biztonságos doboz. Amikor én kaptam egy kb. 4 hetes cicát, még járni is alig tudott, de elbújni, azt igen. Szekrény mögötti pár centis résben, ágy alatt, meg ki tudja hol. Első éjszaka egy cipős dobozba tettem az ágyam mellé, gondolván, úgy sem tud kimászni. Reggel üres volt a doboz, ijedten emeltem fel a fejem, akkor láttam meg, hogy a párnámon, a fejem felett aludt a kis drága. Csak felkapaszkodott!
2019. nov. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 hírnök ***** válasza:

Ágy alatt, mosógépben, szekrényben, paplan alatt


szeretnek keresni maguknak "odut" ahol elbújhat


elő fog jönni

2019. nov. 3. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
36%
Indíts el a youtube-on macskanyávogást. Tedd fel max hangerőre, és sétálj vele körbe a házba. Általában a macskák vissza szoktak nyávogni
2019. nov. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a múltkor ugyanígy jártam...bezártam a szekrénybe és nem vettem észre. :D
2019. nov. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Zörgesd a kedvenc száraz zacskós kajáját. Nekünk sokszor segített.

Összes szekrényeket nézd át lehet bezáródott-e könnyen előfordulhat, hogy nem veszed észre.


Hívásra nem reagálnak mindig. :(

2019. nov. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!