Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a macskámnak?

Mi baja lehet a macskámnak?

Figyelt kérdés

1 éves kandúr, benti macska, szinte még sosem járt a lakáson kívül. Tegnap este óta gyakran (néhány óránként) tüsszög, öklendezik, hány, eleinte az eledelét, aztán habosat, a hányásában nincs nyoma élősködőnek. Kicsit nehézkes a légzése, szuszog, bágyadt, nem játszik, nem dorombol, csak fekszik vagy bánatosan kóvályog fel-alá, nem találja a helyét. Nincs étvágya, vizet szerencsére iszik, bár nem sokat.

Az elmúlt napokban semmi rendkívüli eledelt nem adtam neki, gyógyszert nem kapott. Mivel nappal a teraszon is szokott lenni, elképzelhetőnek tartom, hogy lenyelt valamilyen rovart vagy pókot, láttam már erre példát és talán az váltott ki belőle valamilyen allergiás reakciót.

Szerintetek vigyem el holnap állatorvoshoz vagy csak valami gyomorrontása van és elég diétáztatnom, hogy meggyógyuljon?


Köszi a válaszokat!



2019. nov. 5. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Egy macsek ha így néz ki, akkor nagyon beteg, én még ma elvinném állatorvoshoz.
2019. nov. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Sajnos ma már nem rendel az orvos, legközelebb csak holnap tudom elvinni. Az udvarról szedtem neki füvet, mert úgy tudom, a kinti macskák azt eszik, ha valamit nem tudnak megemészteni. A szájába vette, kicsit rágcsálta, de nem nyelte le.

Reménykedem azért, hogy reggelre valamivel jobban lesz.

2019. nov. 5. 19:23
 3/11 A kérdező kommentje:
Abban nem vagyok biztos, hogy adjak-e neki enni ilyenkor, hogy ne fogyjon le vagy inkább koplaltassam, amíg kitisztul a gyomra.
2019. nov. 5. 19:27
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Vidd el orvoshoz.
2019. nov. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Még szép, hog, vidd orvoshoz.

Tegnap este óta van ez nála, akkor ma miért nem vitted el? Ne hazudj, hogy kedden nem volt rendelés...

2019. nov. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Holnap reggel azonnal orvos.
2019. nov. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mihamarabb orvoshoz. Szegény cicus.
2019. nov. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Holnap első dolgod a doki legyen! Akkor is, ha holnap reggelre jobban néz ki, mert nagyon gyorsan változhat rosszabbra az állapota. Lehet méreg, lehet bármi szervi probléma... Nem tudjuk megmondani, de a leírtak alapján én már ma elvittem volna. Amúgy ügyelet meg van.
2019. nov. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Valószínűleg megevett valamit (egeret, madarat), nekünk is szokta csinálni ezt. De ha nagyon aggódsz vidd el tényleg!
2019. nov. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#8 Egyáltalán nem biztos hogy van ügyelet, nálunk az egész megyében nincs. Pár éve már nem kötelező tartani.
2019. nov. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!