Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskatulajok kertes házban,...

Macskatulajok kertes házban, van a ház körül egér nálatok?

Figyelt kérdés

Nekünk itt a környéken sincs macska, szomszédban is ilyen szobavakarék kutyák vannak, akik ugatnak egész nap.

Gondolom ezért nincs macska se sehol.

Viszont van töménytelen mennyiségű egér, meg patkány.

És úgy, hogy nincs a padlásomon, pincémben semmi!

Egy teljesen lezárt kamrám van házon belül, ott van csak kaja teljesen elzárva.

Diófa, mogyoróbokor sehol.

Most már a födémben is mászkálnak egerek, marha nagy lármát csinálva.

Következő az lesz, hogy átrágják a mennyezetet.

Gondoltam, hogy szerzek egy cicát, de van egy nagy kutyám, meg félteném is a szomszéd kutyáitól.

Egérméreg, egérfogó, nem sokat ér. Mindig jön egy újabb horda.

Előző házban, ami üresen volt 15 évig, a tulaj egy faládát csinált, oda költöztek be neki rendszeresen anyacicák.

És rendszeresen etette, itatta őket.

Nem is volt egy darab egér sem.


Ha ezt nem tudom megoldani, költözés lesz. :(



2019. nov. 6. 10:28
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Ha a kutyád nem szereti a macskákat, akkor hogy akarod? A kutyád miatt nem lehet macska. Igen, a macskák irtják az egereket. De a kutyád miatt nem lehet macska. Itt a vége a körnek...

Amúgy a patkányokkal a macska sem bír el. Milyen fertőzött hely az, dögkút van az udvaron, hogy patkányok is vannak? Add el, ha tudod, menj onnan.

2019. nov. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Körben mindenütt szántóföldek, meg a fene tudja a szomszédok miket rejtegetnek.

Az én kutyám nagyon idős már, inkább a szomszéd kutyáitól félteném.

2019. nov. 6. 10:41
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

2019 van. Már vannak rágcsálóirtók, tehetsz ki mérget, csapdát (pláne ha nincs macska a környéken). Hiába vinnél oda macskát, vagy egerészik vagy nem.


Felesleges macskát vinni olyan helyre, ahol az első 2 hétben széttépi valamelyik kutya.


Egyébként ha ekkora a baj, akkor kérd az önkormányzat segítségét, mert nekem nem kijárósak a macskáim, de egy darab egeret vagy patkányt nem láttam soha a 20 év alatt, valamelyik putris háznál szaporodnak.

2019. nov. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%
Nem mellesleg egy bazi nagy patkánnyal a macska sem bír el.
2019. nov. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Metionin ***** válasza:
90%
A macska jelenléte nem garancia arra hogy vadászni is fog. Nekünk volt egyaránt olyan cicánk, aki napi 4-5 egeret / patkányt hozott (az egyik szomszéd haszonállatot tart, onnan jönnek) és volt aki soha nem egerészett. Szóval csak ezért ne szerezz macskát.
2019. nov. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy vadászna a macska. Minket pl ki szokott hívni (befut értünk/keservesen sír kint hogy odamenjünk), megmutatja hol az egér, a többi a mi dolgunk.

De volt olyan aki meg se mutatta, annyira nem izgatta a dolog.


A patkány amúgy veszélyes a macskára, meg is ölheti. Nagyon vadak.

Más megoldást kell nézni rájuk

2019. nov. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ezt úgy oldottam meg, hogy kértem használt almot ( Olcsó fajtát ) amit szétszórtam a ház körül, meg a padláson.

Azóta egy egér sincs. Egy ismerős hozza nekem havonta egyszer.

Az egér is úgy működik mint a macska. Ahol macska szaggát érzi, oda nem megy. Ahogy a macska se oda, ahol kutyát érez.

2019. nov. 9. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!