Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha, kiengedem az udvarra a 4...

Ilona67 kérdése:

Ha, kiengedem az udvarra a 4 hónapos nőstény macskám elmegy?

Figyelt kérdés

2019. nov. 6. 10:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én szobából udvarra szoktattam a cicáimat, mert kiderült, hogy a gyermekem macskaszőr allergiás. Úgy csináltam, hogy fokozatosan növeltem a kint töltött időt és mindig figyelmet, hogy hol van. Legalább 10 napig mindig bent aludtak még, bent kaptak enni. Kutyáim is vannak, ezért különösen körültekintőnek kellett lennem. Kb. 2 hét alatt voltam abban biztos, hogy nem fognak elmenni és a kutyák sem bántják őket, akik még szintén kölykök voltak szerencsére.Mára a legjobb barátok a kutyákkal, együtt esznek, együtt alszanak.
2019. nov. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hat ez jo kerdes. Ivartalanitsd mindenesetre, nehogy gond legyen.
2019. nov. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Csak sétálni vagy végleg kint tartanád?

A macskák szeretnek kóborolni,szóval valószínűleg elmegy ha kint hagyod. Amennyiben csak séta akkor próbáld fokozatosan szoktatni. Ideiglenesen tehetsz rá hámot és pórázt.

2019. nov. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam, hogy a lány macskák nem mennek el! Udvari cicának szeretném, nem akarom a lakásban sokáig tartani!
2019. nov. 6. 11:45
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A lány is elmegy,nekem több cicám volt és mind kóborolt. Sajnos elüthetik,megmérgezhetik,kutya is elkaphatja,szinte kizárt,hogy telekhatáron belül maradjon. Ivartalanítsd mindenképpen.
2019. nov. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Badarságot hallottál, nekünk is nőstény macskánk volt, bár panelban, de a bejárati ajtót nem volt szabad kinyitni, mert mindig kiszökött, és ivartalanítva volt.
2019. nov. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden macska kimegy a kertből, ha ki tud. Függetlenül nemtől, ivartol és ivartalanítàstól.

Ha szeretnéd biztonságban kint tudni, akkor engedd ki pórázzal vagy építs kennelt.

Vagy macskabiztos kerítést (ez a legdragabb, inkább a nagyobb méretű házi készítésű kennelt ajánlom, de az csak benti tartás mellett legyen opció).


Ha csak úgy kiengeded, menni fog a szomszédba meg az úttestre is.

2019. nov. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

A lány macska is elkóborol. Ivartalaníttatni kellene, ha nem akarsz 20 macskát jövőre. Fokozatosan kell kiszoktatni, először csinálhatod hámmal, aztán pár nap után már nem kell az sem, vissza fog menni.


De a 4 hónapos macska még elég kicsi, én nem vágnám ki a kertbe a helyedben, főleg nem tél előtt.

2019. nov. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
Egyik kijárós macskánk sem volt hosszú életű. Vagy elütötték, vagy elkapta egy kutya, megmérgezték vagy simán csak nem jött haza. Max 2 évet ha éltek, az nálunk már öregnek számított. Anyám állandóan kiengedte őket, mert szerinte büntetés bent tartani a házban... Ha nem volt 30 macskánk akkor egy sem, de lehet, hogy keveset írtam. Mindig mondtam ne hozzanak többet, de hát nem hallgattak rám.
2019. nov. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha macska szökésbiztos a kerítés, akkor nem fog elmenni.
2019. nov. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!