Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák mivel adják ki a...

Pappmartin kérdése:

A macskák mivel adják ki a doromboló hangot?

Figyelt kérdés
2010. júl. 18. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
A gégefedőjükkel.
2010. júl. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt olvashatsz róla:

[link]

2010. júl. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A jól ismert doromboló hang az állat elégedettségét fejezi ki, azonban a megfigyelések szerint néha fájdalom esetén is ilyen hangot hallat. Ennek az az oka, hogy a dorombolás visszahat a macskára is, egyrészt megnyugtatja, másrészt, feltételezések szerint a dorombolás hangrezgése jótékony hatással van a csontok és a szervek gyógyulására. Továbbá, az anyamacska is gyakran dorombol a kölykeinek, akik hasonlóan viselkednek a szoptatás közben. Sok elmélet létezett arról, hogy ez a speciális hang hogyan jön létre, a legújabb kutatások azt valószínűsítik, hogy a gége ritmikus impulzusai hozzák létre. A dorombolás csak a házi macskára jellemző, a vadon élő társaik ritkábban kommunikálnak hangjelzésekkel, mert rejtőzködő életmódjuk miatt inkább a szagokat és a testbeszédet részesítik előnyben. Így például a tigrisek csak kiskorukban dorombolnak, felnőve már nem.

A macska dorombolás közben tud nyávogni is, illetve pihenés közben sem szűnik meg a hang, csak akkor, ha elaludt.

2010. júl. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2010. júl. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szüleim mesélték, amikor kicsi voltam, lehettem vagy 4 éves, dorombolt a macskánk, én meg megkérdeztem, hogy beteg a macska? kérdezték miért? mondtam, hogy brummog =).
2010. júl. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat :))
2010. júl. 18. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!