Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? Kajaprobléma

Mit csináljak? Kajaprobléma

Figyelt kérdés
A cicám szeptemberben lesz 2 éves de nem eszik meg száraz tápon(Kitekat meg ilyesmik)kívül semmit.Se konzevet se semmilyen tejes cuccot vagy húst.Egyedül még a jutalomfalatot szereti.Mit csináljak?
2010. júl. 18. 13:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Semmit. A tápban minden benne van. Főleg tejre nincs szsükége és nem is tesz jót neki. Miért kéne húst ennie ha nemn akar? Már örülne neki hogy tápot eszik...
2010. júl. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám sem eszik meg a tápon kivül szinte semmit, még a jutalom falatokat sem. Időnként néha hajlandó az alutasakos cicakajából enni, de nagyon ritkán. Eleinte próbáltam kényeztetni, de még a gépsonkára is fintorog. Amit még rendszeresen veszek neki, az a macskafű, mivel lakásban tartott cica.
2010. júl. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
52%
Lehet,hogy tényleg van ezekben a tápokban,konzervekben valami,ami függővé teszi az állatot?
2010. júl. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
32%

A függőségről csak annyit h ha a whiskasnak ténleg lenne ilyen anyaga ami függőséget okoz, beletenné a konzervbe is, nemcsak a tápjába.

Elkényeztetted, ha pár napig csak konzervet kapna megenné és megszeretné. Macskánál tovább tat ez mint kutyánál, mert akaratosabbak, de neki is jobb lenne hidd el.

2010. júl. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

az én macskám is csak száraztápot eszik,ő egy 2 és fél éves sziámi,de nincs semmi baja,nem baj,ha nem eszik mást.

amúgy ezen a függőség dolgon én is gondolkoztam már...

2010. júl. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
50%
Az enyém is tök finnyás volt, de miután nem kapott más kaját, megette a husit is, most már imádja.
2010. júl. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
50%
Már megbocsáss, de miértnem lehet a macskáknak tejet adni?
2010. júl. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyik szomszédunk kutyája majdnem éhen halt, amikor pont e fentiek miatt nem száraztápot kapott egy ideig, hanem rendes ennivalót... Nem volt hajlandó mást enni.

Egyébként a száraz élelem nem káros olyan szinten az állatokra, mint az embereknél a skorbut - már ha csak azt esznek??

2010. júl. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

A válasz megírásának időpontja: ma 14:02


Azért, mert a legtöbb macska laktóz érzékeny, és egyáltalán nem bírják a tehéntejet. De az állatboltban lehet kapni laktózmentes macskáknak való tejet :)


Kérdező: sok macska ilyen sajnos, de ez általában a gazdákon múlik. Kiskorukban mindig változatos ételen kell őket tartani, hogy ne legyenek túl finnyásak, de még így is előfordul, hogy egyféle ételre szoknak. Bajnak nem baj, ha csak száraztápot eszik, mert abban meg van mindenféle vitamin, kálcium (ha jó minőségű, én ezért a helyedben inkább átállnék valami prémium tápra, ha valóban csak azt hajlandó megenni), csak arra kell figyelned, hogy megfelelő mennyiségű vizet is kapjon, mivel ez a száraztápban nincs meg.

2010. júl. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
26%
Sok macskát vettem már a gondozásomba (nem az enyém volt, csak adtam neki kaját), mindegyiknek tehéntej alapút (tejet, tejfölt, etc), de csak az egyik lett rosszul, de ő meg szegény nagyon beteg volt, szóval nemhiszem, hogy érzékeny lett volna rá. Szóval ne mondjál már hülyeségeket.
2010. júl. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!