Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért válhatott barátságtalann...

Miért válhatott barátságtalanná a macskám?

Figyelt kérdés

Idén márciusba született, egy testvérével együtt hoztam haza májusban magamhoz. Nagyon hamar egymáshoz szoktunk és megszelídültek. Júliusba jött egy harmadik kiscica, egy fiú, teljesen jól megvoltak, hamar összeszoktak. Azonban sajnos szeptemberben meghalt az egyik macska a két testvér közül, de nem látszott a másik kettőn, hogy "megviselné" őket. Most viszont nagyon barátságtalanná vált az a cica, amelyiknek meghalt a testvére.

Lehetséges hogy tüzel, vagy lehet valami különösebb oka?


2019. nov. 11. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Mit értesz barátságtalanság alatt? Érdemes lenne kivizsgáltatni, nincs-e valami szervi baja. Pl. lehet, hogy most azért nem esik jól neki a simogatás, mert fáj valamije.
2019. nov. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Talán a leggyakoribb ok a macskáknál a barátságtalanságra, ha van valami fájdalmuk. Ők alapból nem túl társas lények, ezért nincs meg bennük az, hogy pl nyüszítsenek, ha fáj valamijük, hanem csak visszahúzódóbbak lesznek, nem kérnek simogatást, vagy agresszívabbak lesznek.

Azt is hallottam még, hogy a leggyakoribb ok erre a fogprobléma, szóval tényleg nem ártana elvinni állatorvoshoz.

2019. nov. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam, köszönöm a válaszokat. Mindenféleképp meg fogom nézetni!
2019. nov. 11. 18:47
 4/4 A kérdező kommentje:
Újdonság. Rákérdeztem az apámnál, azt mondta vele ugyanúgy viselkedik ahogy eddig. Létezik hogy velem van baja?
2019. nov. 11. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!