Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Royal Canin Kitten Sterilised...

Royal Canin Kitten Sterilised és Purizon Kitten. Ezek jó tápok?

Figyelt kérdés

Ivartalanított kölyök cicáknak lesz, amelyek közül az egyik kissé nagyon hízik, mióta ivartalanítva lett, mivel túl sokat eszik.


Így úgy gondoltam, hogy ezt a két fajta tápot adnám nekik vegyesen, mivel más fajtából nem találtam konkrétan kölyköknek való steril tápot, ezért vettem ilyet.

A Purizonhoz meg azért ragaszkodnék, mert ez gabonamentes táp és később felnőtt korában is ilyet akarnék neki adni, kis kiszerelésben vettem próbaképp, hogy egyáltalán elfogadja e.


Gond lenne ha keverve adom nekik a tápot?


Mellette kapnak napi 1 alutasakosat, a változatosság kedvéért plusz a folyadék bevitel miatt, mivel azt olvastam, ha keveset isznak a cicák és az enyémek nem túl sok vizet isznak, gondot okozhat a száraz etetés mellé.



2019. nov. 12. 07:40
 1/10 A kérdező kommentje:
Amiket eddig elfogadtak az a Sanabelle Kitten, Hill's Science Plan Kitten tonhal ízű. Egy ideig a Concept For Life Kittent is ették, mivel rendelés mellé pontokból a zoopluson birtam választani egy próba csomagot, mondom kipróbálom. DE annyira nem jött be nekik ...
2019. nov. 12. 07:45
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Nem kell a royal, add magában a purizont. Egyrészt még kölykök, ha 1-1,5 éves korukig nem steril tápot esznek nem lesz tőle bajuk, másrészt a royal nagyon nem jó minőség, tiszta gabona, talán még jobban híznának.

Ha tényleg azt látod, hogy nem egészségesen híztak(Nem csak izmosodtak? Ilyenkor még fejlődésben vannak.), akkor egyszerűen adj nekik kevesebb ételt. Csak emiatt nem kell egy kölyöknek steril táp. Fontos még a sok tápanyag.

2019. nov. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

A royal canin hizlal, az kuka, borzasztó az összetétele. Agyonreklámozott szemét, csak a gyógytápjaik a jók. Ha híznak, amúgy sem sterilized, hanem light táp kell.


A purizon szuper táp, de csak keverve add, túlságosan magas a fehérjetartalma, megterheli a cicák veséjét.

2019. nov. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem hinném, hogy izmosodna, mert kettő cica van és az egyik jóval vékonyabb mint a másik.


Az egyik normálisan eszik, kb. annyit, amennyit egy normális macska, de a másik, amelyik hízik, folyton csak enne és enne, semmi nem elég neki.

A táp nem kellett neki, adtam neki nyers csirkehúst, egy jó nagy darabot megevett belőle.

Aztán két óra múlva megint jön a cica... hogy éhes. Megeszik egyszerre egy ilyen alutasakosat. Múltkor másfelet evett meg egyszerre, úgy hogy az éjszaka kitett táp előtte mind elfogyott.


Hiába játszok vele, hiába foglalkozom vele, a kaja a baja, ki ismertem már a cicát, mikor mi a gondjuk.

És amint már kiöntöm, eszik is. Aztán jön vissza 1,5 óra múlva, hogy megint éhes.

A kisebbik méretű meg eszik egy keveset, mint a macskák szoktak egyszerre, aztán megy játszani, aludni...stb


Ezért mondom, hogy itt valami nem jó.

Olvastam, hogy ivartalanítás után a macskák jobban esznek, mert kevesebbet mozognak, stb, de ez már szerintem nem természetes, hogy semmi nem elég neki.

2019. nov. 12. 11:25
 5/10 A kérdező kommentje:

ÉS a kettő cica közül ő az, aki többet mozog, mivel kinti-bentiek, többet vadászik, ugrál, szaladgál mint a másik.

A másik a lustább, ő csak velünk érzi jól magát, nem is megy sehova.

2019. nov. 12. 11:26
 6/10 anonim válasza:
Üdv, mi lett a cicáddal amelyik folyton evett? Folytatódott a dolog? Meghízott? Jelenleg milyen tápot adsz neki? Köszi a választ, csak tapasztalatot gyűjtök cica elhízás elleni témában... :)
2020. szept. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Most normális súlyban vannak.

Ezeket a tápokat hajlandók megenni: Purina One Sterilized Lazac, Perfect Fit Sterilized, Hill's Science Plan Young Adult Sterilised halas ízben.

Ezeket fogadja el mindkettő. Tudom, hogy az első kettő nem a legjobb minőség, de minden próbálkozásom kudarcba fulladt ezeken kívül.

Szoktak még kapni nyers csirkehúst is, akkor persze nem kapnak tápot, ha húsos napok vannak. De mivel egy idő után valamiért megunják az egyoldalú étkezést, így muszáj vagyok variálni.

De szerencsére az a pozitívum, hogy egyre kevesebb alutasakos ételt

esznek. Napi 1-et.

Egyik a Royal Canin Sterilised verzióját imádja, a másik csak a Felixet és Sheba-t hajlandó megenni. Szerencsére egyik amelyik nagy Whiskas fan volt, már bele sem szagol, így azt a büdös undorító kaját nem kell nekik venni.

Olyan büdös volt maga a kaja is, meg a macska széklete is tőle...

2020. szept. 10. 11:40
 8/10 anonim válasza:
köszönöm az infókat! na szuper, hogy normál súlyúak, mondjuk nem semmi a válogatósságuk :)
2020. szept. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az enyém Purizon kacsás és Royal Canin Steril Kitten keveréket eszik. A Royal a rost miatt kell az emésztéséhez, enélkül fáj a hasa, hiába eszik zöldet. A Purizot meg csak imádja, semmi mást nem eszik. De ő iszik sokat. 2 decit biztosan egy nap.
2020. nov. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az enyém...azóta már változott a helyzet.

Sajnos a sok alutasakos kaja nem tett jót a macskának... olyan büdöseket szellentett a macska, hogy nem lehetett mellette megmaradni.

A másik cica ő szereti a prémium tápot, sőt csak azt szereti, most egy ideje az Applaws csirkés tápja a menő, ezt eszi. A másikat is fokozatosan ehhez szoktattam, így már elfogadja, csak ritkán kap 1-1 alutasakosat, az ő etetése nehézkesebb, neki sajnos váltogatni kell a húst és a tápot, ő válogatósabb.

2020. nov. 16. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!