Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Leukózisos cica kezelése?

Leukózisos cica kezelése?

Figyelt kérdés
Most derült ki hogy a cicámnak leukózisa van. Elég rosszul van, az orvos szerint nagyon vérszegény, leginkább csak fekszik, keveset eszik. Említette a szteroidos kezelést, de úgy vettem ki a szavaiból hogy nem segítene sokat, legalábbis nekik ez a tapasztalatuk. Viszont szörnyű lenne elveszíteni a cicámat ilyen fiatalon ő a mindenem, de nyilván szenvedni se akarom hagyni. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, van akinek segített a cicáján a kezelés? Köszönöm előre is.
2019. nov. 12. 19:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Mennyi idős a cica? Hogy derült ki? :(
2019. nov. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
2,5 fél éves. Elvittem dokihoz, a bágyadtsága miatt és ő csinált tesztet. Olyan mérges vagyok, rendszeresen jártunk orvoshoz, kapott több védőoltást is, azt nem mondta az orvos hogy ez ellen is kellene... (a mi orvosunk most nem rendelt ezért másikhoz vittem)
2019. nov. 12. 19:55
 3/25 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon, nagyon sajnálom :( Védekezni lehet csak ellene, állatorvosnak fel kellett volna hívnia a figyelmed arra, hogy az kombinált oltás nem tartalmazza a leukémia elleni anyagot. :(😡

A tüneteket lehet kezelni és immunerősítést alkalmazni, ameddig a cica egészségi állapota nem romlik le teljesen, mert hatásos gyógykezelése nincs. Nagyon nehéz helyzetben lehetsz, el sem tudom képzelni, pedig én mindig azt mondom, hogy sok esetben jobb az altatás, mint végignézni az állatom szenvedését, de még hála az égnek sosem kellett gyakorlatban bebizonyítanom, hogy képes lennék ezt a döntést meghozni.

Én megpróbálnám egy rövid ideig minden időmet vele tölteni, aztán elengedném :(

2019. nov. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg igaza van a kettesnek.Ha használ is a kezelés,akkor is csak egy kis ideig.Szerintem egy kezelést vállalj be.Kicsit talán te is megnyugszol,hogy megpróbáltad.Szeretgesd a cicád búcsúzz el tőle,de,ha rosszabbodik az állapota,akkor altattasd el.
2019. nov. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Kijárós cica? Bentieknek nem szokták beadatni a leukózis elleni oltást, mert elvileg csak közvetlen érintkezéssel terjed. Sajnos ez a betegség nem gyógyítható, az immunrendszerét kell erősíteni ezerrel, és figyelni, hogy semmi mást ne kapjon el mellette! Emellett nem árt, ha odafigyelsz a minőségi táplálásra, és arra, hogy a lehető legstresszmentesebb életet éljen a cicád! Vannak fertőzött cicák, akik sokáig élnek tünetmentesen, vannak, akiket legyőz a betegség.
2019. nov. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
"Kedves" kettes, szerintem te nem vagy állatorvos, de ha mégis, akkor ritka nagy gyökér vagy! Soha nem hordanám egy ilyen majomhoz az állataimat! :) Minden válaszodból az jön le, hogy örömmel tölt el az állatok halála és a gazdik szomorúsága! Azt azért megírhatnád, melyik településen rendelsz, hogy tudjuk hol kell résen lenni! :/
2019. nov. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
78%
Dehogy állatorvos a 2-es, mindig annak adja ki magát, aminek épp látszani próbál, mert azt hiszi így valaki figyel is a válaszaira...
2019. nov. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Igen kijárós. Az a baj hogy olyan rossz látni most is ahogyan csak fekszik. Azt nem tudom hogy vannak e fájdalmai, nem sír, evett is amikor megjöttünk az orvostól, ott pedig kapott infúziót. Jelenleg a nyers tojást eszi csak meg illetve a csirkenyakat. Amúgy real nature tápot kapott, de az utóbbi 1-2 napban rá sem nézett.
2019. nov. 12. 20:17
 9/25 A kérdező kommentje:
Egyébként 2 hónapos korában találtam és fogadtam be. Iszonyú hálás szeretetbomba cica :'(
2019. nov. 12. 20:21
 10/25 anonim ***** válasza:
77%

Immunerősítés ezerrel, a kinti létet felejtsd el a továbbiakban. Meggyógyítani nem lehet, de élhet tünetmentesen még egy ideig.

Cicája válogatja, hogy mi lesz a sorsa.

2019. nov. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!