Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a talált cicával?

Mit tegyek a talált cicával?

Figyelt kérdés

Az orvos számomra is egyértelmű, azt szeretném tudni mivel tudok itt neki segíteni, hogy feloldódjon.


(Valószínűleg már napok óta éhezett és kint volt az utcán. Szerintem valaki kidobta. Pár hetes macsekról van szó. 8-10hetes lehet.)

Van egy doboza abba bekuckozza magát, de néha gondol egyet és fel alá járkál, nekem is nyávog. Enni evett, inni ivott, pisilt, kakált, súlyos sérülés nem látszik rajta.

Holnap megyek vele dokihoz, de most mi a legjobb amit tehetek egy ilyen csöppségen, aki halálra van rémülve? Egyelőre bent van egyébként és megtartom.



2019. nov. 13. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Foglalkozz vele, érezze, hogy megbizhat benned és szereted.

Nagyon nehéz lehet neki, valószínű pár napja még az anyjával és a testvéreivel volt.

Idő kell neki, hidd el.

Az orvos jó ötlet, fereghajtas, oltás, ivartalanítas kelleni fog(utóbbi pár hónap múlva).

Próbálj egy jó minőségű tápot választani neki, meg fog erősödni.

Jatszatok sokat, benne lesz ő is, ha picit megnyugszik.

Nálunk a puha, szőrös takarom is segített, mindig hozzabujt kolyokkent, az anyjára emlekeztette.

2019. nov. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Nyers hús tej hazai maradékok nem való neki sem olcsó tápok zselés darabos konzervek . Ezek a gyomrat szívét károsítják . Játssz vele szerezz labdát gumi műegeret zsinórra fellógatott karikát stb .
2019. nov. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor mindig megkapja,az egyik kisebb méretű plüssömet. Ha már kijön magától,akkor én olbeveszem, simogatom, csinálok neki foliábol golyókat.

Nagyon hamar elkezdenek játszani.


Azért nyávog,mert valamit mond neked.

Találd ki, hogy mit:)

2019. nov. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hú, voltunk hasonló helyzetben.

Az orvos nekünk mindenben segített, adott tanácsokat - mikor mi találtuk, még épp hogy csak elkezdett eszegetni szilárd kaját is.

Ha eszik-iszik-pisil-kakil és aktív, akkor olyan hatalmas baj nem valószínű.

Nyugodt környezetre van szüksége, játékokra, és egy kuckóra, ahova minden és mindenki elől el tud bújni. Mi adtunk neki egy kis plüsst is, szeretett azzal összebújni, akkor megnyugodott.

Ezeken kívül sok pihenésre és szeretgetésre, na meg időre volt szüksége. Mostanra gyönyörű tigris méretű vadállat lett, az önbizalmát is megtalálta, igazi kis szemétláda (:D) de borzasztóan hálás.

Tényleg azt tanácsolnám, hogy orvos lássa mielőbb, és tőle tudsz kérdezni táplálás ügyében. A többi rajtad múlik, kell hozzá némi türelem, de abszolút megéri. :) Adj neki teret, de közben próbálj a közelében is lenni.

Respect, sok sikert a cicushoz!

2019. nov. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A többiek leírtak mindent, én csak szeretném megköszönni, hogy befogadtad!
2019. nov. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, utolsó milyen kedves vagy! ❤️

Voltunk dokinál minden rendben, kapott sereghajtót, átnézte, oltásra még majd vissza kell menni.

Reggel már játszott, és dörgölőzött.

Rájöttem a nyávogásra is, sajnos az anyukáját keresi valószínűleg még szopott, kereste a cicit. 😔

2019. nov. 14. 10:20
 7/7 A kérdező kommentje:
Féreghajtót. Bocsi szó javító.
2019. nov. 14. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!