Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem eszik a kiscica. Mit...

Nem eszik a kiscica. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Szerdán találtam az utcán egy 1,5-2 hónapos cicát.

(mentem dokihoz, kint fagyoskodott az utcán, 2 órát voltam ott és mikor mentem haza felé még mindig ott volt, így nem hagytam ott)

Dokihoz rögtön elvittuk. Egeszseges, kicsit megfazott kapott injekciót. És mondta a doki, hogy meleg tejjel itassuk és legyen melegen.

Van egy nagyon bundás pulcsi, abban fekszik egész nap. Játékos nagyon.

De nem nagyon akar enni. Cseppegtetővel etetem most, így azért lenyeli. De magától nagyon keveset. Doki meg nem mondd rá semmit, hogy ő megtette ami tőle telt.

Vettem junioros alutasakos eledelt, de azt se nagyon. Ha belenyomom a száját azt lenyalogatja, de csak ennyi.


Valakinek valami ötlete?


2019. nov. 14. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvos mondta, hogy langyos tejet adj neki????

Az igen.... faca orvos lehet...


[link]

2019. nov. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább vidd normális orvoshoz...
2019. nov. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A macskák laktózérzékenyek
2019. nov. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mostanság egy ilyen idős cica furcsa (tényleg hülye lehet az állatorvos).

Ez a kor az elválasztás ideje, már kellene nedves/szilárd tápot ennie, a szopás csak nasi, de ha nem megy máshogy tápszert kellene szerezned állatpatikából.

2019. nov. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

micsoda állatorvos XDXD langyíos tej.. hogy lehet ilyennek diplomat adni?


vegyel calopet pasztát,, 3 mogyoronyi méretet beleeroltetsz vhogy, az fedezi a napi kaloriaszükségletét...

2019. nov. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

1) Macskatápszer állatpatikából, neten is van pl. a Mogyi patika kiküldi.

2) Kalopet nevű pépes tápszer nemevős beteg cicáknak.

3) Laktózmentes tejet vegyél neki, mindenütt kapni. Laktózmentes tejföl még jobb mellé, csak ne a hűtőből hidegen add neki, hanem langyosan.

2019. nov. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az állatorvos az Ecserin vette a diplomáját? Ha megfosatja a meleg tej a kiscicát, akkor kb 1 nap alatt kiszáradhat és meghalhat.


2 hónapos cicának már lassan tudnia kellene enni szilárdat is, de ha nem megy, akkor vegyél tápszert és etesd cumisüvegből!


Fokozatosan hozzá tudod adagolni leturmixolva a konzervet (bele a tápszerbe), hogy szokja. Aztán csökkentsd folyamatosan a tápszert és növeld a konzerv adagot. Egy idő után át fog állni!


Egyébként jó szívvel ajánlom a Calopet pasztát, ami vitamin, simán belerakhatod neki a tápszerbe is, szokták szeretni az ízét. Sok kiscicát felerősítettem így. :)


Javaslom, hogy cseréld le a dokidat, mert az a minimum, hogy ha szarul van a kiscica és látványosan nem eszik/iszik, akkor ad neki egy infúziót.

2019. nov. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!