Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik minőségi száraz és...

Melyik minőségi száraz és nedves táp legjobb a cicáknak?

Figyelt kérdés
2019. nov. 16. 15:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Amelyiket megeszi és úgy látod szép és egészséges tőle.

Egyed függő hogy melyik márka válik be, próbálgatni kell és majd kitapasztalod neki melyik a legjobb.

2019. nov. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2019. nov. 16. 15:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Arra kell figyelni pl. száraz tápnál, hogy ne hányjon tőle a macska, mert az ha bent tartott állat ugye nem a legpraktikusabb. De ezt is ki kell tapasztalni.
2019. nov. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én carnilove tápot adok neki és konzervből is ugyanez megy, de ahogy előttem is írják, nincs "legjobb". Vannak jó minőségű eledelek, hogy ezen belül kinek mi válik be, az már egyedi :)
2019. nov. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mégis milyennel próbáljam kezdeni? Nem sokára érkezik hozzánk menhelyről két cica, addig be kellene szereznem.
2019. nov. 16. 16:34
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbáld meg a carnilove-ot, azzal minőségben nem lőhetsz mellé. A későbbiekben meg majd tudod finomítani hogy mi az amit a cicák is szeretnek és ár-érték arányban is jó. Ami még úgyszintén jó minőségű, de árban talán kedvező, az a Brit Care.


Ha felnőttek, akkor mehet nekik a "rendes", ha kölykök akkor kittent adj neki. Én reggel szárazat, este nedveset adok neki, de ez nincs kőbe vésve, illetve egy kiscicának napi többször kell enni adni.

2019. nov. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hallottam, hogy annál jobb egy macskatáp minősége, minél nagyobb a hústartalma. :) Egy kicsit drágábbak, de ha megéri neked inkább válassz ilyeneket.
2019. nov. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! 6 hónaposak a cicák.
2019. nov. 17. 14:27
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

12. hónapig a cica kitten tápot kapjon. Minden amit sima boltban kapsz silány minőségű, tele gabonával, mikor a cica húsevő. (a szép csomagolású is)

Applaws, Royal Canin, Orijen, Taste of the wild... sok hús legyen benne! Online rendeld, 7-10kg egy fél évig elég 1 cicának és úgy olcsóbb pl. zooplusról vagy egyéb nagy webshopból.

Az Applaws nálam bevált (nem olyan rohadt drága, de egészséges a cica). Ezeknél már szigorúan követni kell az adagolást, nemcsak odaborítani, mint az olcsót, mert hamar hízik a kis hasa! :D

Nedves táp helyett májat vagy egyéb puha, nem zsíros husit adok. Disznót tilos!!! 4%-a hús, max 20%-a állati hulladék a tasakosnak.. veszel 2 marék májat az nincs 200Ft, de 400Ft a legolcsóbb minőségibb alutasakos..

2019. nov. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Közben még az jutott eszembe, hogy sokan garasoskodnak a tápon, mert kis kiszerelésben 3600Ft kilója.. de abból a nagy kiszerelés már 2500Ft/kg és kihozza a futár ingyen, nem cipekedsz fél évig!

Megveszel 7-800Ft-ért 30-40 dekát valami agyon reklámozottból, a 100x jobbnak pl. 1800Ft kilója mikor akciós. És nem 20 dekát eszik belőle a felnőtt cica mire jól lakik, hanem 5-6ot! Emellett nem beteges, nem hullik a szőre, feleannyit rak az alomba és nem hal meg 5-6 év alatt. A szomszédom cicája 17 évesen halt meg..

Akkor most mi a drága? Kérem gondolj bele, adj neki jobb tápot, lepd meg igazi hússal, megéri azt a kis plusz időt a konyhában! Kis adagokban lehet fagyasztani is a "házi nedves tápot"!

2019. nov. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!