Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem iszik a macskám?

Miért nem iszik a macskám?

Figyelt kérdés
Van víz neki kitéve, de nem issza. Alutasakos kaját kap és nyers húsfélét is szokott kapni meg sokfélét, de nem iszik.
2019. nov. 17. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem szomjas. Ha szomjas lesz, inni fog.
2019. nov. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A nedves kaja többnyire fedezi a cicus vízszükégletét, így nagy aggodalomra nincs ok, de egy kis ösztönzés nem árt, hiszen a cicák híresen rossz ivók, emiatt hajlamosabbak a vesebetegségre.


Amit megpróbálhatsz:


- A kajától legyen minél messzebb a vize, lehet, hogy egy másik helyiségben, esetleg asztalon, sarokban, stb. hajlandó inni

- Próbálj ki többféle edényt - van, amelyik cicusnak a laposabb tál, van, amelyiknek a bögre, másiknak az üvegpohár a szimpatikus ivóedény

- Tapasztald ki, hogy kissé állottabb vagy a frissebb víz jön-e be neki

- Sok cica a folyó, csobogó vizet kedveli, lehet, hogy a nyitott vízcsap megtetszik neki - ha igen, érdemes lehet beruházni egy cica-itatókútra, a mieink nagyon szeretik.

2019. nov. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Vagy esetleg lehet, hogy iszik, csak sosem latod. A mienk a wcbol ivott, kint felejtett,poharban levo vizbol, kb mindenhonnan, meg a viragoktol is elitta, de a sajatja nem kellett neki sosem.
2019. nov. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Cicák eleve keveset isznak. Az enyém se iszik a kajája melletti itatótálkából, raktam egyet a nappaliba, az kell neki...

Ez nekem újdonság volt, hogy nem szeretnek a kajájuk mellett inni, de tapasztaltam én is. De vajon miért?

2019. nov. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés a macskák vízigénye, enyém is csak nyolcat-tízet lefetyel egy nap. Ne magunkból induljunk ki, azt mondják, az ember vízpazarló állat, mert a bőrén át rengeteget párologtat, a macska nem. Azt is mondják, eredetileg sivatagos helyen alakultak ki a macskák, megtanultak kevés vízzel gazdálkodni.
2019. nov. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Az enyém sem iszik vizet, viszont a tejet megissza. Tudom, hogy elvileg a macskáknak nem jó a tej, de az enyémnek nincs baja tőle és azt bármikor szívesen megissza, a vizet viszont nem hajlandó. Ezért szoktam neki adni tejet mindig, hogy azért igyon folyadékot is.
2019. nov. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert a nedves kaja fedezi a folyadékszükségletét.
2019. nov. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Adrienn0818 válasza:
Adj neki tejet ha inni Akarod látni. Azt biztos inni fog :)
2019. nov. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az enyém sem iszik az etetőtálja mellett lévő vízből. Van neki egy másik, a szoba túlsó felén, abból szeret inni.
2019. nov. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!