Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fel tudom készíteni valahogy...

Fel tudom készíteni valahogy a kutyáimat egy macska érkezésére?

Figyelt kérdés

Szép napot mindenkinek!


Szóval, családdal úgy döntöttünk, hogy ideje, hogy kutyusok után bővüljön kiscsaládunk egy cicussal is! Szobamacskát választottunk, ami azt jelenti, hogy ahova mi megyünk oda ő is jöhet. Ezzel semmi gond, viszont ugye van 2 kutyusunk. Egy golden retriever és egy kis fekete keverék. A goldenünk nagyon félős kis jószág, trénerre valamennyire kikupáltuk így már a vendégeknek inkább örül mint fél tőlük. A kicsi fekete pedig a tipikus ugatós. Hogy is mondjam. Ő így szeret. Ha simogatod is ugat. Persze ha csend van nem kezd el csak úgy magyarázni magától :D Habár a golden félős(5 éves lesz jövő februárban) a területét megvédi, és a saját tárgyait is. Ezt a kis fekete a saját bőrén tapasztalta meg. Azóta teljes a béke a két kutya között. Sőt van amikor a kicsi alszik a nagy helyén(kis pofátlan! :) Ha goldenem megijed valamitől akkor odabújik a fekete picúrhoz. Szóval a lényeg. Egy cica más. Falun élünk, nem ritka hogy bekóborol egy macska az udvarra vagy garázsba és akkor a kutyák mint a szél erednek utána. Mondhatjuk hogy nincsenek oda a cicákért. Viszont nagyon sok helyen olvastam hogy még macskagyűlölő kutyáknál sem lehetetlen összeszoktatni őket. Természetesen innen-onnan már szedtem össze tanácsokat, de szeretném, hogy aki még tud az ossza meg velem! Szeretném ha a cicus minden veszély nélkül tudjon közlekedni ebben a nagy házban. Azért írtam ennyit a kutyusaimról, hogy nagyjából képben legyetek a személyiségükkel. Szóval összeszoktatással kapcsolatos bármilyen tanácsot elfogadok! Előre is köszönöm mindenkinek! :)



2019. nov. 19. 10:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Az nagy előny, ha a cica olyan közegből jön, ahol van kutya.

Én kézből mutattam meg mindig a cicát a kutyának, és mondtam, hogy "ez a miénk". :D

Esetleg ha van a cicának olyan rongy, amin fekszik, akkor odaviheted a kutyáknak többször, így a szag sem lesz neki ismételten.

Idő, ne eroltesd és figyelj rájuk első időkben.


Ha félti a dolgokat a nagyobb kutya, akkor a cicát is úgy kell irányítani, hogy pl ne egyen bele az ételébe.

2019. nov. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Olyan cicát kell választani, ahogy már írták is, amelyik kutyákhoz van szokva és nem menekül előlük.

Másrészt, a goldent le kellene szoktatni a tárgyvédésről, területvédésről, ha van, akkor kajaféltésről is, mert ennek a cica láthatja kárát. (A tárgyak, étel, terület alapvetően a "falkavezéré", azaz a gazdié, tehát a kutya nem védheti be.)

A két kutyának először külön-külön kell bemutatni a macskát, engedni, hogy megszaglasszák, de tiltani bármilyen támadási gondolatot is! (Ez látszik a kutyán, hogy mi a szándéka). Ha külön-külön nem akarják támadni, akkor lehet a két kutyának egyszerre bemutatni - figyelni kell, mert a falkaszellem jegyében ilyenkor a két kutya két oldalról megközelítve a macskát lehet, hogy akkor is megtámadja, ha külön-külön nem.


Ha egyesével is úgy néz ki, támadnák a cicát, és ezt nem sikerül nektek gazdiknak korrigálni anélkül, hogy fognátok a kutyát (tehát paranccsal, tiltással), akkor azt javaslom, inkább ne legyen cica, mert elég egy óvatlan pillanat és megölhetik.

2019. nov. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, olyan tenyésztőtől jön, ahol van még 3 kutyus is. :) Tudom, hogy idő. Nem is fogom ráerőltetni egyik kutyusra sem vagy a cicára. Nyilván a legfontosabb számomra hogy mind a kutyusaim és mind a cica biztonságban legyenek, stresszmentesen. Amíg nem értem a maximális biztonságérzezet addig nem is engedem figyelem nélkül a közelükbe. Remélem sikerül nekik megszokni. De egyébként engem keményebb fából faragtak, de nem leszek gondatlan sem. Ha látom, hogy nincs változás igénybe veszem egy szakember segítségét. Szerencsére rengeteg sikersztori van és ők még csak egy cicust sem kaptak el életükben.
2019. nov. 19. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!