Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kisgyerek mellé milyen fajta...

Kisgyerek mellé milyen fajta való?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy öt és fél éves kislányom, tündéri okos és szófogadó, imádja a cicákat. Azon gondolkodom, hogy lehet veszünk neki egy kiscicát. Tudom, felelősség stb, de nekem volt kutyám, a családban több macska is, tudom mivel jár. Viszont jó lenne egy állat a családba, főleg, hogy kislányom is tanuljon felelősségérzetet, de ugye nem kell mondanom, az ember miért szeretne cicát. Eddig úgy voltam vele, hogy amíg pici a lányom, addig nem lesz állat, de úgy látom, hogy tudna gondoskodni róla (persze a felügyeletemmel!) babáit is szépen rendezi, szót fogad, összepakolja a játékait, ruháit stb. De nem tudom melyik fajta a "gyerek barát" ha egyáltalán van ilyen (mint a kutyáknál is van)

Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Köszönöm


2019. nov. 19. 13:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%
Az állat nem játékszer! Plüss macskát vegyél, az való még neki!
2019. nov. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%

Elsö: butaság. Leírta a kérdezö, hogy felelösségre szeretné tanítani a kislányt, aminek ez ebben a formában egy nagyon jó módja. Tisztában van vele, mivel jár és felügyelné is.


Kedves kérdezö, szerintem a fajtája mindegy, csak kölyök legyen. és ha kérhetem, ha arra kerül a sor, hogy átgondoltátok és befogadtok egy kisállatot, ne vegyetek, hanem egy közeli menhelyröl fogadjatok örökbe.

2019. nov. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem érdemes egy barátságos kölyköt örökbe fogadni. Tele vannak velük az allatvedok, nagyon könnyen fogsz találni.

Macskáknál szerintem tökéletes választás a sima keverék.

Azt hozzátenném, hogy a legtöbb macska fél a gyerekektől és épp ezért ajànlanék kölyköt. Ők rugalmasabbak, el fogják fogadni hamar a lányod. Nyilván szépen banjon velük és ami fontos, hogy ne emelje fel a hangját az elején.

A gyerekek ugye hajlamosak magasabb hangszínen beszélni vagy hirtelen felkacagni stb, amitől egy új macska megijedhet.

De ha megszok titeket, utána nem lesz gond, nem fog már félni.

De nálunk egyébként a felnőtt macskàm is nagyjából 1 hét után megszokta a gyerekek jelenlétét és kifejezetten megszerette őket.

Az oltasait és az ivartalanítàst, fereghajtast érdemes rendezni majd, a gyerek érdekében is. Pl egy ivaros, felnőtt kandúrt nem javasolnék gyerek mellé. De egy ivartalant simán, teljesen más a természetük.

2019. nov. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
27%
Tökéletes erre a célra egy keverék cica, vagyis házimacska is. A választásnál a kislányod is legyen jelen, és olyan cicát válasszatok, amelyik nem ijedős, nem félős, és nem túl durván játszik. Tehát valami stabil idegrendszerű, kiegyensúlyozott, barátkozós példányt.
2019. nov. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem vennék fajtisztát, inkább egy örökbefogadott "vegyeske". :)

Viszont CSAK akkor vágjatok bele, ha van felnőtt a családban, aki vállalja, hogy lehet hogy neki kell majd gondoznia a macsekot.

2019. nov. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%
Brit macskákkal nagyon jó együtt élni. Nekűnk kettő is van, nemsokára vesszük a harmadikat 🙂 másfél éves kora óta vannak cicák. Most 3 éves a fiunk, nagyon szereti őket. A menhelyet én nem ajánlom, mi próbáltunk anno kutyát elhozni, ragaszkodtam hozzá h menhelyi kutyust mentsünk, de amilyen az ott dolgozó fanatikusok hozzáállása az nonszensz. Konktétan kölyök kutyát meg se nézhettünk, öreg kutyát akartak csak adni, ráadásul úgy h kinti benti tartással, holott elmondtuk h nekünk kinti lenne, és még ők néztek ránk emiatt furán... másfél éves gyerek mellé kölyköt akartunk mindenképp, lett is csak máshonnan. Nem tudom cicáknál mi a helyzet, én tenyésztőt javaslom inkább.
2019. nov. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkinek. Pár válaszoló úgy képzeli el ezt a "kislányomnak szeretnénk" dolgot, hogy oda adom a kezébe a kiscicát és hagyom, hogy a kislányom azt csináljon vele, amit akar, almozza, etesse stb? Ez tévedés, természetesen én lennék a gondozója, a kislányom meg csak simán élvezné a kiscica társaságát, és játszhatna is vele...

Nyilván nem várnám a hat évestől, hogy precízen takarítson almot, etessen.

Azt hiszem mi is tenyésztőtől veszünk, a keverékmacskák nem tetszenek, amúgy is ki tudja milyen gyenge idegrendszerük van. Talán a tenyésztő is fog tudni segíteni.

Sajnos menhelyekkel kapcsolatban nekem is rossz tapasztalatom van, egy iskolában dolgozom, évente többször van rendezvény pl alapítványi - farsangi bál, karácsonyi vacsora, valamilyen alapítványi bál stb, és az ételmaradékot mindig intézem a kutya menhelynek. Úgy néz rám az ott dolgozó nő, mintha ő tenne nekem szivesseget, holott ő kuncsorog folyton tápért, pénzért a Facebookon. Annyit nem mondott még, hogy köszöni... Szerintem fordítva ül azon a bizonyos lovon, azt hiszi magáról, hogy ő az angol királynő, és mindenki az ő lába előtt esdekel, nagyon flegma... Na ezt csak mellékesen mondom, hozzá biztos nem megyek kiscicáért, el tudom képzelni, hogyan játszaná az agyát, amiért ő ad nekem állatot.. Kösz, inkább veszek.

2019. nov. 21. 12:33
 8/18 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező, ha azt írod, hogy NEKI szeretnétek egy cicát, hogy tanuljon felelősséget, meg hogy tudna gondoskodni róla felügyelettel, az igen, úgy hangzik mintha ő gondozná.


" a keverékmacskák nem tetszenek, amúgy is ki tudja milyen gyenge idegrendszerük van"

Ez hatalmas butaság. :(

2019. nov. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Kérdezö,


Nem mondanám, hogy a szívembe loptad magad az utólag leírtakkal, de gondolom, nem is az volt a célod. Azzal egyetértek, hogy szeretnél a kislány mellé egy kiscicát, amivel felügyelet mellett gyakorolhatja a gondoskodást, törödést. Amivel nem értek egyet, hogy a keverék cicáknak gyenge idegrendszerük lenne. Éppen hogy a tenyésztett, vagy inkább szaporított cicáknak gyengébb az idegrendszere és hajlamosabbak a betegségekre. Ha tenyésztötöl veszel, ami valószínüleg (de nem biztos) "jobb minöségü" akkor mélyen a zsebedbe kell nyúlni. Szaporítótól vehetsz olcsóbban, de az meg jó eséllyel lesz hajlamosabb betegségekre. A másik amivel nem értek egyet, hogy azért nem adsz esélyt egy menhelyes cicának, mert nem szimpatizálsz a menhelyes lúvnyával. Itt nem egy játékbabáról van szó, amit abból a boltból veszel, ahol kedvesebben szolgálnak ki, hanem egy ártatlan pici életröl, aki nem tehet róla, hogy megszületett és oda került ahol most van, akinek adhatnál esélyt a túlélésre és egy normális életre.

Egyet értek azzal, aki azt mondta: Ha szeretnél egy kisállatot, menj el egy menhelyre. Nézz a szemükbe. Ha haza tudsz menni úgy, hogy egyet sem viszel haza, neked nem kell kisállat.

2019. nov. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Nekünk orosz kék cicánk van, tenyésztőtől. Szaporítótól nem tudsz venni, náluk nincs fajtatiszta, csak szürke házicicák, és teljesen máshogy viselkednek. Az ő áruk 200.000 Ft körül mozog, de szerintem megéri. Nekünk teljesen jól kijön a gyerekekkel, hagyja magát dögönyözni! :)

Azokkal a fanatikusokkal meg ne foglalkozz, akik a szádba akarják nyomni a menhelyi cicát. Én is hallgattam ezt hónapokig, mire megtaláltam ezt a fajtát. Nem szerettem volna én sem gyerekek mellé, illetve én beleszerettem az ő külsejükbe, amilyet egy menhelyen nem fogok soha találni. :)

2019. nov. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!