Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valaki segítsen már mibaja a...

Valaki segítsen már mibaja a cicának. Véletlenül belé rúgtam és most furán viselkedik, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem vagyok otthon párom macskája.

Lábam elé szaladt mikor jöttem be a szobába én tényleg nem akartam belé rúgni. Lehet valami baja ettől? Nem akar játszani, fekszik mikor oda mentem megsimogatni össze vissza elkezdett szaladgálni utána elbujt


2019. nov. 19. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Vagy csak megijedt, vagy rajta van az 5 perc, ami ilyenkor este rájuk szokott jönni. Ilyenkor som macska bedilizik, és ide-oda vágtat
2019. nov. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól fél, hogy ő lesz a focilabda, és az ajtó a kapu, és a kapurarúgást fogod gyakorolni. Ő nem érti, hogy véletlen volt, elmagyarázni se lehet neki.

Én meg egyszer véletlenül behúztam egyet egy kutyának. Össze-vissza ugrált a kutya, ott volt a kezem és oldalról lefejelte. Nem bírt magával a kis izgága.

2019. nov. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
És miért szívatod? Egyébként nyugi, biztos, hogy nem szeret!
2019. nov. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer véletlenül én is belerúgtam a cicámba. Lendültem előre és szószerint belefutott a sípcsontomba. Akkorát repült szegénykém!!:((

És utána, ahogy nézett rám!! Az a teljes döbbenet, hogy mi van??

Annyira édes volt, utána se félt tőlem, megmaradt a bizalom.

2019. nov. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Volt, hogy futottam az udvaron a konyha felé, mire a bolond macska szó szerint beugrott a lábam elé, és úgy belerúgtam hogy repült egyet :(


Sajnos nem tudtam csinálni semmit.


Nem lett semmi baja, azonnal "bocsánatot kértem" (simogatás, bocsánatkérő-szeretgető hangsúly) és ugyanolyan maradt a kapcsolatunk :)


A kutyák és macskák értik a "bocsánatkérést", ha véletlenül bántod őket (rálépsz a lábukra, belerúgsz véletlenül, ilyesmi) és utána azonnal babusgatni kezded, akkor azonnal elfelejtik hogy történt volna valami :)

(az alomtestvéreivel is ez történik - ha az egyik durvábban játszik, akkor felvisítanak, mire a "durva" testvér azonnal abbahagyja, és nyalogatni kezdi őket - mint az embereknél a "nincs semmi baj, ne szólj anyának" :D)


Elég strapabíró állatkák, és te sem izomból rúgtál bele. Az én cicámnak se lett baja (figyeltem), pedig én lendületből kaptam szegényt telibe.


Ülj le, ne nézz rá, csak csendben szólj hozzá, hívogasd. Valami finomsággal is lekenyerezheted.


Valószínűleg inkább tőled fél, hogy megint kap egyet. A párod alaposabban meg tudja figyelni, ha bágyadt, étvágytalan, akkor dokihoz kell vinni.

A tiétek össze-vissza szaladgál, akkor inkább ijedt mint sérült :) Az a jobbik eset.


Finoman, fokozatosan vissza tudod szerezni a bizalmát, és el lesz az egész felejtve :)

2019. nov. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen erejű "rúgástól" max annyi baja lesz, hogy be lesz dilizve egy darabig, és a semmiből rád támad & duzzoghat néhány napig.

Azért próbálj meg odafigyelni rá, de nem hinném, hogy baja lenne.

2019. nov. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!