Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jóban lesz a cica a kutyával?

Jóban lesz a cica a kutyával?

Figyelt kérdés
Haza vittem két utcára dobott cicát. Barátságos, aranyos cicák. Van még egy pici felnőtt kutyám is. Amikor megmutattam a cicákat, a kutya érdeklődve de nem agresszíven figyelt, az egyik cica kicsit tartózkodott, a másuk cica viszont egyből fújt, morgott stb..., amitől a másik cica is elkezdte. Hogyan ismertessem meg őket egymással? Abban bízom, hogy idővel megszokják egymást, de hogyan csináljam hogy jó legyen?
2019. nov. 20. 10:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg kerültek már összetűzésbe kutyákkal, azért ilyenek.


Egyelőre ne legyenek egy szobában felügyelet nélkül, és a cicáknak mindig legyen lehetőségük visszavonulni egy olyan helyre, ahová a kutya nem tudja őket követni. (valami magas hely, az biztonságos számukra, kényelmesen tudnak szemlélődni, és a kutya sem éri fel őket)


Hagyd, hogy egy magasabb pontról figyelhessék a kutyát. Nem lesz gyors folyamat, de egy idő után látják majd, hogy ez a kutya nem jelent veszélyt.

2019. nov. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy idővel megbarátkoznak, főleg, hogy a kutyád nem agresszíven lépett fel. Mindenképpen fokozatosan, először elzárva kell őket tartani és felügyelet mellett egyre több időt tölthetnek együtt Nekem 2 kutyám és 2 cicám van, most már imádják egymást, együtt alszanak, egy tálból esznek:)
2019. nov. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hátha valakinek segítek vele. Sikerült az össze szoktatás. Együtt még nem alszanak, de simán elvannak egymás mellett.
2019. dec. 3. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!