Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Azt hallottam hogy nem baj ha...

Azt hallottam hogy nem baj ha a szobacicának le van vágva a karma, ez igaz?

Figyelt kérdés

Úgy olvastam hogy addig a részig lehet ahol még nem kezd sötétedni mert addig nem fáj neki és hogy így nem fogja bántani a bútorokat.

Ez tényleg így van?

És nem baj ha vágva van? (csak bent van, kint soha)

Ez 'elfogadott' dolog és nem okoz majd semmi problémát?

Kicsiként is lehet?



#köröm #bútor #macska ##vágás ##karom
2019. nov. 20. 13:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%
Rosszul olvastad. Inkább vegyél neki valamit, ahol a karmait pucolhatná.
2019. nov. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
14%
Én úgy tudom, hogy házilag nem lehet biztonságosan levágni, mert összenyomod a karmocskákat és már az is fáj neki, kárt okoz az élő részében. Csak állatorvos vagy más hozzáértő vághatja le. Szóval ha a vágás mellett döntesz, akkor mindenképp alaposan nézz utána a dolgoknak.
2019. nov. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%
Én már csak azért se vágnám le, mert ha egyetlen egyszer valaha kisurran a lakásból, akkor esélye se lenne, az első arra járó kutya elkapná..... :/
2019. nov. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
8%
Sajnos amire te gondolsz az csonkolással jár. A karom levágása nem fog segíteni.
2019. nov. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
egy kicsi lecsíhető a végéből vmi éles körömvágóval, de macerás lehet mert nem örül a procedúrának és én sem erőltetném ha nem muszáj
2019. nov. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

Vágni szabad a végéből, állatorvos is meg szokta tenni indokolt esetben, de házilag jobb nem kísérletezni vele.

Ami csonkolás, az a karmok eltávolítása, azt nem szabad csinálni.

2019. nov. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Karomkoptató szükséges, ha nem akarod, hogy a bútorokat "támadja meg".

Ettől függetlenül, a nem élő részt (ami nálunk a körmünkön lévő fehér résznek felel meg), óvatosan lelet csípni, arra kell figyelni, hogy még véletlenül se vágj bele a karomba futó erecskébe. Ezt fehér karomnál könnyű észrevenni. Ha véletlenül belevágsz, vért felitatni (hamar eláll feltéve, hogy nem a fél ujját vágtad le), és betadin.

Én szoktam lecsípni belőle, már csak azért is, mert a macskám imád dagasztani, emiatt mindenhová beakad, na meg nem is szúr annyira ha épp engem óhajt meggyúrni.

2019. nov. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy le lehet vágni. Onnantól, hogy te, mint szobamacska tartod őt, alapból már nem olyan keretek köré szorítod, ami egy ragadozóhoz illik, akkor miért ne vágd le a körmét? Ez baromság, a macska ettől nem szerved hátrányt, mivel nem vadászik, hanem készen kapja a kaját. Legalább a bútorokat sem rongálja meg és nem kapja ki az ember szemét játék közben. Én vágom a macskám körmét házilag, nyilván figyelni kell, meddig vágod, erről érdemes egy videót is megnézni. De ha nem mered, arra van az állatkozmetikus. Soha nem értettem, a szobamacska nem szabad tartásban van, amúgy énszerintem még mindig jobb sora van, mint manapság kint, ahol elütik, megmérgezik, felnégyelik, stb.
2019. nov. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Van egy macskám, illetve nem egy, de az egyik kanapémacska.

Nem érdekli a kaparófa. Ritkán vágjuk a körmét, mert nem szívleli. De néha muszáj, mert teljesen visszahajlik neki egy idő után. Mindenbe beleakad.

2019. nov. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen lehet vágni és kell is, ha nem koptatja rendesen, mert belenőhet a mancs párnába!

Csak a legvégét, amiben nincs ér és ideg, éles csipesszel (van spéci karomvágó is). Javaslom utána legömbölyíteni reszelővel! A cica legyen nyugodt vagy alvó, nehogy mást is levágj..

2019. nov. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!