Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj, , ha egy kölyökmacska...

Baj, , ha egy kölyökmacska nem eszik egésznap egy falatot sem? Finnyásság miatt, szóval nem beteg.

Figyelt kérdés
Tonhal konzervet adtam a cicámnak tegnap(nem sós, csak natúr, napraforgó olajban, de olaj nélkül adtam) és nem ette meg! Reggel tettem elé, belenyalt és rárázta a mancsát! És egésznap nem volt hajlandó egy falatot sem enni belőle, én meg nem adtam mást, mert dühös voltam r, mivel nem volt egy olcsó dolog. Baj ez? 4 hós cica, múltkor a májkrémmel is eljátszotta, bár akkor adtam mást helyette, de most nagyon felhúzott, ez a macska semmit nem eszik meg?
2019. nov. 21. 06:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%
Baj.
2019. nov. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Esetlwg ne ilyen szrokat adj neki,ami kicsinálja az emésztőrendszerét,hanem neki készült száraztápot és ritkább esetben konzervet.


Azt már le se merem írni,hogy figyelj a minőségre,mert ezek után nem tudom van e annyi benned,hogy egyáltalán figyelsz bármire is...

2019. nov. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Etesd macskának való kajával, akkor meg fogja enni
2019. nov. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

Igen, baj. A macskák nem sokáig bírják az éhezést, tönkremegy a májuk.

Macskáknak való ételt adj neki, ami vagy egy nagyon jó minőségű, magas hústartalmú táp, de még jobb a nyers hús. A macska húsevő állat. Adhatsz nyersen baromfit, csirkeszívet rendszeresen, halat, marhát. Ezenkívül kaphat kevés túrót, tejfölt is. Disznót és vaddisznót TILOS nyersen adni.

Havonta egyszer kaphat egy nyers tojást is, vagy májat.

Embereknek készült felvágottat, májkrémet stb. ne adj neki.

2019. nov. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Rendes kaját kap! Néha kedveskedek neki sült tojás, sült hal, vagy konzervhal, házilag neki készített májkrém vagy simán máj. Alapból pedig purizon és applaws tápokat eszik, mert az orijent és az acanát is lefinnyázta! Nagyon sokféle konzerv minimum 70% hústartalmút kap, abból is rengeteg nem tetszett neki! Igenis figyelek rá, hogy a legjobbat kapja, minden oltást is beadattam neki és benti, szóval nem tud magának vadászni, így nekem kell mindent megadnom neki!

De tök jó, hogy azrt mert tonhalat adok a amcskának, ti arra következtettek, hogy szarul táplálom a cicámat, köszi, mindenkinek, tényleg!!

2019. nov. 21. 07:54
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

A 4 hónapos (16 hetes) macska még babacica, így JUNIORTÁP való neki.

Nem kell túlcifrázni és millióféle ilyen-olyan "kedveskedéseket" adni neki, mert pont ezzel neveled válogatósra. A jól tartott macska, aki előtt egész nap ott a száraztáp az egyébként is hajlamos lesz a válogatásra és az aztán egy őrület tud lenni.

Emberek számára készült ételt meg ne adj neki, mert tele vannak sóval és egyéb káros anyagokkal, még ha te nem is érzed, de a macska veséjét,máját tönkre vágja.

2019. nov. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
Igen, normális. Az viszont nem normális hogy egyértelműen elutasít egy kaját, te meg erőlteted mert drága. Lehet olyan a konzervben amit te nem érzel, de az ő szaglását irritálja, undort kelt benne. És inkább éhezni fog, minthogy megegye azt amit rossznak érez.
2019. nov. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
Úgyhogy a cica nem nem eszik, hanem te éhezteted amikor nem adsz neki való kaját, csak mert dühös vagy.
2019. nov. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%
Talán nem kellene az ilyen sz@rokat erőltetni. Hiába drága a tonhalkonzerv, az NEM neki való és kész! Az olajtól fosni fog, a só meg a veséjének nem jó! Ha te direkt nem adsz neki mást, amit amúgy megenne, csak azért mert dühös vagy rá, akkor te konkrétan éhezteted!
2019. nov. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Látom itt mindenkinek q.va nehéz a felfogása.
2019. nov. 21. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!