Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az állatorvos hogyan tudja...

Az állatorvos hogyan tudja megállapítni ha elviszem, hogy férges-e a macskám?

Figyelt kérdés

2019. nov. 25. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Emiatt be vidd el,hanem adj neki féreghajtot.

Egyébként puffadt has, és kibe maszkalhatnaka férgek a fenekén.

2019. nov. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kula.
2019. nov. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Megelőző jelleggel is érdemes 3 havonta féreghajtóval kezelni. Ehhez nem szükséges orvos.
2019. nov. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi.

Mindenképp megyek állatorvoshoz, mivel kettő macskám van és a másikkal muszáj mennem. Ezért kérdeztem.

Kaptak tablettát egyébként, de az a gond, hogy csak úgy tudtam nekik beadni, hogy a kajába belekevertem porrá zúzva, mert másképp nem állt meg, hogy betudjuk neki adni.


Azt vettem észre ma, hogy a bejárati ajtó előtt egy hatalmas ilyen köpéshez és hányáshoz hasonló kupac volt, amiben volt pár fűszál, a macskám produkálta.

Meg mostanában eléggé ingadozó a macska hangulata. Régebben barátságosabb volt, mindig jött hozzám, most meg kb bejön, de ha hozzá akarok érni elszalad vagy elbújik.


Ezért gondoltam a férgességre, nem tudom mitől lehetnek a tünetei... :(

2019. nov. 25. 12:12
 5/8 A kérdező kommentje:

Az állatorvosokból meg azért van elegem már, mert hiába viszem el, mondom neki bármit, kb annyi hogy ránéz és kész.

Egyszer se volt még olyan, hogy vérvizsgálat, szervek átvizsgálása, stb...

Vagy azt nekem külön kell kérni?

2019. nov. 25. 12:14
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A macska azért eszi a füvet, mert a tisztogatáskor lenyeli a szőrt, ez segít neki hogy kijöjjön; nem férgesség tünete. Lehet speciális tápot és jutifalatot is adni erre.

Érdmes az állatorvossal beszélned, minden tünet nélkül nem csinál vér és egyéb vizsgálatokat.

Ha ivaros, akkor a változások annak tudhatóak be, de a macskák sem viselkednek mindig ugyanúgy, mint mi sem, figyeld meg, hátha magad is rájössz az okokra, valami megijeszti, vagy vendég volt nálatok, és idegen szag van ilyesmi.

2019. nov. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezek nem férgesség tünetei. Másik orvoshoz vidd aki meg is vizsgálja.

A féreghajtó tablettából meg van olyan ami ízesített azt jobban megeszik (pl: a cestal cat rágótabletta).

2019. nov. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Ivartalanított. Esetleg annyi lehet a viselkedésbeli baj, hogy mostanság a tesója aktív lett, akit műteni kellett a lábára egy háztartási baleset miatt. Ugye eddig csak lábadozott, nem akart játszani, de most hogy teljesen felépült már nem csak az egyikkel játszom, hanem mindkettővel, azóta olyan mintha féltékeny lenne arra, hogy nem ő van a középpontban hanem egyformán van foglalkozva velük. Sőt nem is kedvelik egymást. Pontosabban a kis műtött menne mindig a másik után, de ő meg csak kergeti, meg lebirkózza. Pedig mielőtt nem volt meg az ivartalanitas össze bújva aludtak, el sem lehetett őket választani. Érdekes
2019. nov. 25. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!