Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ideges a macskám ha...

Miért ideges a macskám ha simogatom?

Figyelt kérdés
Van egy hím cicám és folyton jön oda hozzám dorombolva és bújik hozzám gondolom azt jelezve ezzel hogy simogassam, viszont mihelyst elkezdem simogatni elkezdi a farkát mozgatni, de közben ugyan úgy dorombol. Van amikor simogatom és hirtelen kapja magát és elfut tőlem.

2019. nov. 26. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy mozgatja a farkát, ha olyan mintha kutya csóválná, akkor ideges. Nem egyformák a macskák, nekem 2 van, az egyik imádja ha szeretgetik, akár örökké, a másik pár perc után jelzi, hogy elég.
2019. nov. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
minden cica mas szemelyiseg, raadasul egyik pillanatrol valtogatjak a hangulatukat. a mi macskaink csak akkor hagyjak magukat simizni ha ok jonnek oda. megis allandoan hozzank bujnak csak ne mindig simizzuk
2019. nov. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy simogatásra vágyik. Lehet, hogy játszani akar. De az is lehet, hogy csak simán az öledben szeretne feküdni. Pl. nekünk volt ilyen cicánk, odajött, beugrott az ölünkbe, de nem akarta, hogy közben piszkáljuk :) Ha simiztük, akkor odébb ment, ha hagytuk, akkor akár egy óráig is feküdt rajtunk, hozzánk bújva :D

Az is lehet, hogy nem jó helyen simogatod. Van, amelyik nem szereti, ha végigsimítják a testét, csak a fejét, füle tövét, álla alatt szereti.

2019. nov. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
lehet,hogy kisül a szőre a simogatás közben. Simogatástól feltöltődik a szőre és a bőrén sül ki.
2019. nov. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kisülés is lehetséges, amit előző írt, nekem amikor eleve ideges, akkor szokott elektromos lenni :) De olyankor érzem, hogy ráz.

Én úgy tapasztaltam, hogy azt kell megfigyelni, hogy hol szereti ha simogatod. Ha nem ott simogatod, ahol szereti, akkor lehet ideges. Pl. az én cicám nem szereti, ha a farka tövénél, a gerincénél vakargatom, de a fejecskéjét, az állát, a nyakát nagyon szereti.

Ha hanyatt fekszik, akkor meg a hasikáját kell :)

2019. nov. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!