Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni gazdátlan...

Mit lehet tenni gazdátlan cicákkal?

Figyelt kérdés
Van egy telek amit eladtak, és a macskát ott hagyták, nyáron ellett 3 kicsit. Most építkeznek a telken, törmelékek alatt húzzák meg magukat. Én etetem őket. Van hely , ahová bevennék őket? A helyi menhelyet kérdeztem , nincs helyük.
2019. nov. 26. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ó, szegénykéim, meleg kuckó nélkül így nem sokáig húzzák, ha beállnak a nagy hidegek! :( Ha tudsz, készíts nekik belül hungarocellel bélelt, kívül kukászsákkal vízhatlanra szigetelt nagy kartondobozból macskaházat! Szalmával kell kibélelni, így nem fagynak meg.

Készíts nekik facebookon gazdikereső posztot, és küldd el állatvédő szervezeteknek, hogy segítsenek őket hirdetni! Sajnos a legtöbb szervezet fullon van, érthető módon nem tudnak végtelen számú cicát fogadni. :( Hol laksz? Nem csak a helyi menhelynél lehet érdeklődni, hanem akár országszerte!

2019. nov. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tatabányán vannak. Ráadásul többen lecsesztek a környéken, hogy nem kéne etetni őket, mert elszaporodnak. Félek, hogy rájuk omlik a törmelék, vagy elüti őket egy autó, nagyon rossz helyen vannak. Gondoltam rá, hogy kuckót készítsek, de azzal csak nem fagynak meg, annyi veszély fenyegeti őket .Köszi a tanácsot.
2019. nov. 26. 21:56
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
Óvintézkedésként adjál neki fogamzásgátló tablettát, állatorvossal megbeszélve.
2019. nov. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Interneten facebook csoportok vannak erre... De kérdezgess ismerősöket,tegyél ki róluk szórólapokat.. bármi! Ha akarod,én segítek,ha rámírsz!
2019. nov. 27. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy sok a veszély, de ha nem kell fagyoskodniuk, akkor eggyel kevesebb! Ráadásul ha van egy meleg helyük, akkor a hideg idő nagy részében inkább kuckóznak, és addig sem mászkálnak el. :/ Körbenézek milyen szervezetek vannak Tatabánya környékén. Az ismerőseidet végigkérdezted? Senki nem szeretne cicát?
2019. nov. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%

NE adj neki fogamzásgátló tabit, normális állatorvos sem adna megbeszélés ide vagy oda. Hungarocell + szalma menedék mellett voksolnék én is olcsó megoldás és fényévekkel jobb, mint a törmelékek közötti sínylődés a drágáknak..

Facebook cicás csoportok +nem tudom nálunk a menhelyeken kívül sokan foglalkoznak cicamentéssel, utcai cicák ivartalanításával gazdik és befogadók keresésével! Sőt az általános tapasztalat az, hogy önzetlenebbek mint sok menhely akik lenéznek leráznak mert hát hogy képzeled őket zaklatni...

Első körben mindenképp a fedett búvóhely és kapjanak enni. Remélem megoldódik a helyzet a nagy hideg előtt 🙏🏻

2019. nov. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!