Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Cica mellett milyen növényt lehet, érdemes tartani lakásban?

Nagyon tetszik a cicámnak minden zöldféle, de a legtöbb szobanövény enyhén, de mérgező számukra. Igen, találtam neten én is, de csak nagyon felületes listákat... Valamelyik nap a zanót hozta lázba, épp karácsonyi dekor készült, ő meg aranyosan eljátszott vele. Aztán olvasom, hogy mérgező. Rágni is rágta, de minimálisan. Azt tudom, hogy a szobapáfrány nem mérgező nekik, abból már 2 kipusztult (egyiket meggyepálta, másikat túlöntöztem). A macskafű, ha kinő egyáltalán, akkor nem érdekli, csak tépkedi ki a dobozból, de nem is eszi.

Na szóval 100%-ig cicaálló, nem túl macerás szobanövény ötleteket, tapasztalatokat várok! Köszi!

Keress kérdéseket hasonló témákban: macska, növény, mérgezés

nov. 28. 18:44  Privát üzenet  

A válaszok

Párna fű állítólag

Szeretnek rajta feküdni

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont nov. 28. 19:04 Privát üzenet
műnövény edzettacélból :D

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont nov. 28. 19:13 Privát üzenet
Erre van egy olyan életbölcsesség, hogy "bármilyen növényt lehet tartani, amíg el nem éri". Nálunk macskabiztos helyen vannak a növények. Illetve az aloe verat elérni, de le se sz.rja :D

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont nov. 28. 20:22 Privát üzenet

2+1

Mindegy, úgyis tönkre teszik

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont nov. 28. 20:24 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Olyan növényt szeretnék, amit ha meg is rág, nem lesz baja. Ő tényleg nagyon szereti a növényeket, van, hogy leteszem neki a szobapáfrányt, mellé fekszik, szaglássza. Szóval ez is szempont, hogy ott lehessen hagyni. A parnafű is jó első, rákerestem, bár inkább talajtakaró vagy felfüggesztett kaspóba való.

Én is igénylem a zöldet magam körül, de a szekrény tetején kevés marad meg :)

# 5/6Időpont nov. 28. 20:26 Privát üzenet

vegyél neki macska füvet :D

[link]

# 6/6Időpont nov. 28. 23:51 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kutya mellett lehet még tartani házi macskát? Ha igen, akkor milyen időssel érdemes?
Erdő/határ mellett tėnyleg ėrdemes bagolybiztos ketrecbe kiengedni a nyulakat az udvarra?
Sügér mellett mit (nem) érdemes tartani?
Milyen kutyafajtát érdemes tartani vendéglátós munka mellett? Úgy értem amelyiknek nincs akkora mozgásigénye hanem az a lustálkodosabb fajta :D
Golden retriver /6 éves/kutyánk mellett milyen cserjéket érdemes ültetni. Sajnos eddig mindent kiásott, levizelt, de nagyon szeretném az udvart rendbe tetetni. Van valakinek jó...
Lakásban milyen cicát érdemes tartani, kisgyerek mellett?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

ArgumCity 728

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!