Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés
lelek123 nevű felhasználó kérdése:

Miért ilyen nyugodt a cica?

Egy napja voltam varratszedésen a fél éves cicámmal, viszont begyulladt a seb, így kapott a cica egy búrát (nem tudom hogy hívják) és betadinnel kell lennem naponta, valamint a Clavubactin 250mg gyógyszerből naponta 2x1/4 darabot beadni neki. A doki azt mondta hogy antibiotikum a gyulladásra. Ezek mellett lázas is volt a cica szóval injekciót is kapott. Amióta hazaértünk elég sokat alszik/fekszik, de van olyan is hogy csak ül és néz előre, de nem valami konkrét dolgot, csak néz. Szerintem a pupillája is elég nagy, valamint a járása se teljesen biztos, persze nem esik el csak le van lassulva, mintha nyugtatózva lenne. Enni eszik, inni iszik. Vajon a gyógyszer miatt lehet ilyen, mert amúgy máskor egyfolytában játszott, futott, szóval ilyen örökmozgó szinten volt.

Keress kérdéseket hasonló témákban: gyulladás, gyógyszer, nyugodtság, cica

nov. 30. 00:42  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Azt még elfelejtettem, hogy a varratszedés ivartalanítás miatt volt.

# 1/8Időpont nov. 30. 00:58 Privát üzenet
A gyógyszer ki tudja ütni őket,illetve a láz. Ha beteg vagy, te is fáradt vagy, ez természetes testi reakció, hogy a pihenés alatt tudjon regenerálódni. Emellett a sebe is fájhat, tehát nincs kedve futkosni. A lényeg hogy igyon elég vizet, ha kell, kínáld meg óránként kis tálkából a fekvőhelyén. Ha viszont úgy látod hogy nagyon nincs jól a cicád, hívd fel az ügyeletet és kérdezd meg, mit tudnál tenni vagy szerintük is rossz-e a helyzet.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont nov. 30. 01:04 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Rendben, várok még hátha változik, köszönöm a gyors választ.

# 3/8Időpont nov. 30. 01:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Most mentem oda hozzá, híg széklete van.

# 4/8Időpont nov. 30. 01:15 Privát üzenet

Ahogy a másik válaszoló írta, azért ilyen mert beteg. Ha eddig nem ment a hasa akkor mindenképp szólj a dokinak.

Jobbulást a cicának!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont nov. 30. 03:58 Privát üzenet
Szerintem is kérdezd meg a dokit!

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont nov. 30. 09:07 Privát üzenet
Balufiú29 nevű felhasználó válasza:

Jobbulást kívánok a cicának.

A válaszíró 52%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont nov. 30. 10:13 Privát üzenet
A "búra" = gallér. Védőgallér.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont nov. 30. 16:08 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Milyen fajta ez a cica? Találtuk ezt a cicát, nagyon barátságos, nyugodt, csendes cica. A kinézete alapján legjobban a norvég erdei macskára hasonlít.
Mi a véleményetek erről a tápról? Adható nyugodt szívvel?
Miért lett hirtelen nyugodt az eddig vadóc természetű macskám?
Tudtok olyan cica fajtát mondani nekem ami nyugodt és el van egyedül egy 33 négyzetet méteres lakásban 4 - 5 órát?
A macskám néha gondol egyet, rám ugrik és megharap. Miért van ez? Egyébként nyugodt, kedves, jó cica.9 hónapos. Ilyenkor játszik?
Szertnék cicát nyugodt bújósat de mi alapján tudom ezt eldönteni?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

ArgumCity 728

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!