Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fél és bepisil. Mit tegyek?

Fél és bepisil. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vettem egy cicát, 150kmt utaztam érte. Azt mondták szobatiszta, nyugodt, stb..

Amikor odaértem, egy malacól szerű helyiségből szedték elő szerencsétlent, aki rettegett, alig tudták megfogni.

A korához képest kicsi, vékony. 6 hónapos, a másik cicám is ennyi idős de dupla ekkora.

Sokat is utaztam érte és meg is sajnáltam ezért csak elhoztam.


A hazaúton csendes volt, amint kiengedtem otthon, elbújt.

Tettem ki neki enni, inni, 2 helyre almot.

Másnap láttam hogy nem evett semmi, délután pedig észrevettem hogy a macskaágyba kakilt és pisilt.

Tehát erről is hazudtak, nem szobatiszta.

Ha felveszem, akkor kézben marad, de remeg nagyon és keresi egy idő után a "menekülő utat".


Röviden; Nagyon fél, nem eszik, bepisil, bekakil.


Mit tegyek?

Hogyan szokassam rá az alomra? Egyáltalán mit tegyek hogy ne rettegjen ennyire?


Külön szobában vannak.



2019. dec. 1. 18:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hagyd egy kicsit nyugton, simogatsd ha előjön, próbálj vele játszani.

Arra valahogy ugrik a cica.

2019. dec. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen macska ágyad van, de én leteritenem neylonnal, majd mosható kistakarot rá.


Alomra majd akkor fog menni, ha megbarátkozott egy kicsit a hellyel,és nyugiba érzi magát.


Viszont ha kakil,akkor a kalóz rakd bele a talcaba és hagyd ott.


Raksz fel képet róla?

2019. dec. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%

"akkor a kalóz rakd bele a talcaba és hagyd ott."


Mi az a kalóz? Próbáltam mindenféleképpen értelmezni de nem sikerült..

2019. dec. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Egy nyugodt természetű cica is rettegne egy új helyen. Adj neki időt, ha nem bántod, kiabálsz, rá fog jönni hogy jó helyre került.
2019. dec. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valami szaporítótelepről hozhattad, jó lenne ha jelentenéd őket :(

A cicához meg türelem, szeretet.

2019. dec. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nyugodnia neki. Pláne, amilyen körülmények közül hoztad el. Akkor fog alomra járni, ha teljesen biztonságban érzi magát.
2019. dec. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy nagy gond lenne, most minden új neki, azt sem tudja, mi történik vele. Az út is hosszú volt, nem csoda, hogy fél. Én 1 éves cicát hoztam el ideiglenes befogadótól. Első nap nem vécézett, 3 napig nem evett, éjjel sírt a nappaliban, de nem mert bejönni hozzám a hálóba. 3. nap este láttam, hogy fogyott a száraz tápból, akkor már eldobta magát és lehetett simizni, játszani vele. Tündérei cica lett belőle, pedig többen javasolták az első napokban, hogy vigyem vissza, ha nem eszik.
2019. dec. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Biztos, hogy amúgy szobatiszta, csak retteg szegény, ezért nem használja az almot! Próbálj meg sokat lenni a közelében, de ne nyaggasd, ne piszkáld, ne vedd ölbe eleinte, viszont beszélhetsz hozzá! Előbb-utóbb rájön, hogy biztonságban van, elkezd feloldódni és érdeklődni. Adj neki konzervet, aminek jó erős illata van, ha már nagyon éhes, akkor hátha hamarabb ráveszi magát az evésre! Ha elkezd enni, lehet közben finoman simogatni.
2019. dec. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele. Ne nézz rá (cicáéknál ez fenyegetést jelent, ha a szemébe nézel - azért a bizalom jele a csukott szem és az álmos pislogások)


Ülj le a szoba közepén, és ne nézz az irányába se. A kezedben tarthatsz valami finomságot (lehetőleg valami erősebb illatút, hogy csorogjon tőle a nyála) és halkan, lassan, nyugtatóan beszélj.


Ne vedd fel, majd csak ha jobban a bizalmába férkőztél.


Az ágyat jól pucold ki, a kakit először tedd át az alomtálcába, aztán vedd ki onnan (érezze a szagát, de ne legyen túl koszos az ízlésének - sok cica nem hajlandó olyan alomba piszkítani, ahol akár csak egy kis "piszok" is van)


Hagyd elbújni, és a saját tempójában felfedezni a környezetet.

2019. dec. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Majd írd meg légyszíves pár nap múlva hogy hogy nyugodtabb-e a cicus.
2019. dec. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!