Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sziámi cicák gazdái! Furcsa,...

Sziámi cicák gazdái! Furcsa, ha néha úgy érzem hogy a cicám mintha szerelmes lenne belém?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves sziámi lánycicánk, és amióta csak a családunk része, azóta én vagyok a "kiválasztott" gazdija: mindig körülöttem sürög-forog, követ mindenhová, ott alszik a közelemben, ha hosszasan írok vagy olvasok valamit az asztalomnál akkor néha odapillant a hátam mögül, teljesen hozzám van nőve: tudom hogy nagyon ragaszkodó fajta, de másnak is ennyire közeli barátja a cicája?

#macska #holnapocska #macsFocus #macsSierra #macsMustang
2019. dec. 2. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

Nem, nem szerelmes beléd. Tudhatnád, hogy a macska matriarhátusban él, és mindig jobban kedveli a nőket, mint a férfiakat. Ha csak férfi gazdája van, akkor is ezt teszi, csak nem ilyen intenzív a ragaszkodása.


És ez nem csak a sziámikra vonatkozik, hanem minden macsekra.

2019. dec. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sima házimacskáim vannak, de az egyikük pont ilyen "matrica cica", mint amiről írsz. Lépni alig lehet tőle, annyira velem akar lenni mindig, az ölemből alig tudom lerakni, és mindenhová jön utánam. Úgy nevezzük őt a családban, hogy szerelmesnézés-világbajnok :) De csak rám néz olyan rajongással.

Úgyhogy igen, más is van így, és nem, ez nem szerelem. Egyszerűen nagyon szeret, és így mutatja ezt ki. Amíg neked ez nem terhes, addig nincs vele semmi baj.

2019. dec. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az én cicám is imád nézni: néha tanulok, észreveszem hogy túl nagy a csend, hátranézek és ott hunyorog mögöttem :D


Olyankor dobok neki egy puszit a szoba másik végéből, erre fogja magát és eldől oldalra, meg hempereg egy kicsit

2019. dec. 2. 23:00
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk perzsa lány cicánk van, és engem (nő) nagyon szeret. Velem alszik éjszaka, teljesen rám dől, nagyon félek, hogy egyszer megütöm véletlenül. Párom és köztem alszik, nagyon ügyel rá, hogy mindig mellettem legyen.:) Mindenhová jön velem, éjszaka megyek wc-re jön ő is, most is itt van a monitor előtt alszik az asztalon. :) Úgy néz rám, majd el olvadok tőle, picit félre fordítja a fejét, és egy halkat nyávog, mint ha mondani akarna valamit. Ha a párom átölel, hangosan rányávog, és a kis mellső lábával odacsap. :) Azt mondják a macskák érdek állatok, hát nem tudom... :)
2019. dec. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sima házicicám van, fiú és egy dilis kis agresszor, ha játékról vagy kajáról van szó, viszont alapból meg mindig követ mindenhova, ölemben alszik, olyan hangosan dorombol, hogy egyszer anyukám megkérdezte(komolyan) hogy dörög az ég? meg mindig pusziszkodik, meg beszélget velem, hízeleg. Bár lehet ő meg azért, mert pár hetesen szedtem össze utcáról és ezért ragaszkodik. Bár én nem szerelmet mondtam volna, inkább mintha anyujának tekintene:)
2019. dec. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem 1 hónapja lett sziámi cicám. Már az első találkozásunkkor "lesmárolt". xD

Felvettem, és megpuszilt. Nem volt kérdés, hogy őt viszem haza. Nem hiányzott neki a családja, dorombolt az úton, este pedig velem aludt.

Azóta is imád puszilkodni, nagyon aranyos. Reggelente a hajamat is megnyalja, tupírozza a kis kezével.

Ő is mindig követ engem, és ha el akarok menni otthonról akkor mindig kifekszik elém, hogy maradjak.

A barátomat is szereti, de nem ennyire. Vele játszani se nagyon akar.

2019. dec. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

De érdekes, én nem tudtam eddig, hogy a cicák a nőkhöz ragaszkodnak jobban.

Anyuéknál van kettő házimacska panelban, és az egyik meg ezek szerint egy lázadó :D Nagyon pasi orientált a kislány. Apuval alszik, mindenhova követi, a nyakában dorombol, puszit ad neki és stb. Ha anyu egyedül van, magasról tojik rá, egész nap alig látni. Ha viszont a “kedvence” éppen fürdik este, már szalad is befelé és az ágyban várja kiterülve, hogy aludjanak együtt :D

2019. dec. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!