Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 napja meg ajándékoztam a...

2 napja meg ajándékoztam a párom egy 3 hónapos kis cicával deh egy folytába el bújik nem győzőm keresgélni mi az oka?

Figyelt kérdés
2019. dec. 8. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Új a hely, idegenek vagytok, fél. Mit vártál?
2019. dec. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%

Félelem, bizalmatlanság. Szoknia kell az új helyet.


Volt nekem is hosszú ideig (17 és fél évet élt) macskám. Január közepén elköltözött az Örök Vadászmezőkre.


Az volt a szokása - még felnőtt korában is -, hogy "dagasztotta" a körmeivel a textil anyagokat (takaró/pléd, ágynemű dunyharésze.)


Ui: ez a tevékenység oldotta feltehetően a szorongását, belső bizonytalanságát Nálunk.

2019. dec. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
19%
Lehet bantottak korábban
2019. dec. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Ez teljesen természetes két nap után.Majd megszokja az új környezetet.Ne erőltessétek, tegyetek ki neki finomságot, vizet, pár nap után feloldódik és odamegy hozzátok magától.
2019. dec. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
Állatot nem adunk ajándékba!!! Soha!
2019. dec. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond, a legtöbb cica ezt csinálja, ha új helyre kerül. 2-3 nap után fel fog oldódni, de addig ne keresgéld állandóan, mert csak még jobban megijed.
2019. dec. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#2: a dagasztás pont, hogy elégedettséget fejez ki. Amire te gondolsz szerintem, az a dorombolás, azt szoktak akkor is, ha félnek, hogy magukat nyugtassák.

A cica valószínűleg rosszul, vagy egyáltalán nem szocializált (Mentett? Vagy honnan van?). Hosszabb idő lesz, mire el tudjátok nyerni a bizalmát. Ne nyúzzátok, ne keresgéljétek, hagyjátok, hogy ő nyisson felétek. Jutifalatokkal és játékokkal is próbálkoznék. De sajnos pont az első pár hét a kritikus náluk, hogy az emberekkel szembeni hozzáállásuk kialakuljon, akivel nem foglalkoztak kicsiként, azt nehezebb lesz megszelidíteni. (De nem tudom, hogy erről van-e szó. Lehet tényleg csak új a szitu neki.)

2019. dec. 9. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

2-es válaszoló vagyok.


Éjszakánként hogyan viselkedik? Tud aludni rendesen vagy a szorongásai miatt nem piheni ki magát megfelelően?


Napközben - ha sokáig nem eszik-iszik vagy üríti a méreganyagokat a szervezete - félő, hogy a létfenntartó funkcióival is gond lesz az idő múlásával...

2019. dec. 9. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért csak te keresed, ha elvileg az övé lett?

Ezért nem adunk ajándékba állatot..

Csald elő játékkal, puha husival, beszélj hozzá, hívd! Fél még, de hamar összespanoltok, ha sokat simítod és foglalkozol vele. Ugyanis ő a te cicád, ha a másik fél nem is keresi..

2019. dec. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szegény cica, fél még! Új hely, meg kell szoknia az új otthonát, és titeket is! Mi tenyésztőtől vettük a cicánkat, este hoztuk haza, az első éjszaka még elbújt a fotel mögé, de kukucskált kifelé, nagyon cuki volt. Másnap délelőtt saját maga előjött, egyenesen oda hozzám, nekem dörgölőzött, és onnantól dúl a szerelem közöttünk! :D
2019. dec. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!